אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיירי החלל של וירג'ין גלקטיק דורשים החזר כספי צילום: איי פי

תיירי החלל של וירג'ין גלקטיק דורשים החזר כספי

שבוע לאחר התרסקות טיסת הניסוי של החברה בקליפורניה ביטלו 24 לקוחות את טיסותיהם המתוכננות אל מחוץ לאטמוספירה

08.11.2014, 20:03 | שירות כלכליסט

שבוע לאחר ההתרסקות של טיסת ניסוי שלה בארה"ב החלה חברת תיירות החלל וירג'ין גלקטיק של המיליארדר ריצ'רד ברנסון לקבל פניות מלקוחות שדורשים החזר על כרטיסי טיסה שרכשו.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

חרף דחיות חוזרות ונשנות במועד תחילת הטיסות, מדובר בפעם הראשונה שבה דורשים לקוחות של החברה לבטל את השתתפותם בטיסות מאז נוסדה החברה לפעול לפני עשור. לפי הודעה של וירג'ין גלקטיק שיצאה לפני התאונה, הטיסות היו אמורות להמריא החל מאביב 2015.

"כמה לקוחות אכן דרשו לבטל את הטיסה ולקבל בחזרה את כספם", אמר מנכ"ל וירג'ין גלקטיק ג'ורג' ווייטסיידס ל"דיילי טלגרף" הבריטי. "אני לא חושב שמדובר בהפתעה, וצריך לזכור שהרוב המוחלט של לקוחותינו - 97% - לא ביטלו את הכרטיסים".

מדבריו של ווייטסיידס עולה שכ־24 מתוך 800 האנשים שכבר רכשו כרטיסים פנו לחברה בבקשה לבטל את הטיסה ולקבל החזר כספי. מחירה של טיסה לחלל עם וירג'ין גלקטיק עומד על 250 אלף דולר, כך שהנזק הכספי שנגרם לחברה צפוי להגיע ל־6 מיליון דולר. עם המפורסמים שהבטיחו את מקומם על טיסות החלל של וירג'ין גלקטיק נמנים השחקניות קייט ווינסלט ואנג'לינה ג'ולי והפיזיקאי סטיבן הוקינג.

בתאונה שאירעה במדבר בקליפורניה נספה הטייס מייקל אלסברי. טייס נוסף שהיה עמו על ספינת החלל SpaceShipTwo שרד את ההתרסקות, והוא מאושפז בבית חולים.

תגיות