אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופר סאונד: לדבר עם סירי מ-5 מטר

סופר סאונד: לדבר עם סירי מ-5 מטר

Audience חשפה טכנולוגיה שמאפשרת לסמארטפונים ומכשירים אחרים לזהות את קולו של המשתמש ולקבל ממנו פקודות ממרחק, גם בסביבה רועשת במיוחד. היא תשולב במכשירים שונים כבר בשנה הבאה

09.11.2014, 15:42 | ניצן סדן
חברת Audience חשפה מעבדי אודיו חדשים לסמארטפונים, שיעצימו באופן חסר תקדים את יכולת ההאזנה שלהם. לפי דיווח של PCmag, סמארטפון שבו יותקן הפיתוח החדש, יוכל לזהות פקודות קוליות ממרחק של עד 5 מ'.

קראו עוד בכלכליסט

המעבדים החדשים נועדו להעניק למפתחים אפשרויות הפעלה קולית נרחבות, בשל יכולתם לזהות פקודה ספציפית ממרחק, גם תוך כדי נגינת מוזיקה או התמודדות עם רעשי רקע שונים.

שבבי Audience החדשים שבבי Audience החדשים שבבי Audience החדשים

יכולת זו מתאפשרת הודות לשילוב אלגוריתם שלומד את חיתוך קולו של המשתמש והדרך בה הוא הוגה מילים שונות במטרה להפריד בינו ובין רעשים סביבתיים, מה שאמור גם לשפר משמעותית את איכות השיחה. לצד המעבדים השיקה Audience גם חבילת תוכנות זיהוי קולי, שנועדו למחשבים ניידים ושולחניים. לפי גורמים בחברה, מעבדי האודיו החדשים ישולבו בסמארטפונים בתחילת השנה הבאה.

סוגיית איכות השיחה היא נקודה שרוב יצרניות הסלולר מתעלמות ממנה, בשל התמקדות בתכונות בולטות יותר כמו טיב המצלמה, חדות המסך או זמן הסוללה. ואולם, בהתחשב בכך שרוב מכשירי העילית מציגים ביצועים ויכולות דומים מאוד, יכולת זיהוי קולי מרחוק עשויה להיות קלף מנצח עבור יצרניות המכשירים. יש להניח שהראשונות לחבור ל- Audience יהיו קטנות ובינוניות, שזקוקות לפיצ'רים מיוחדים כדי לנצח את מכונות השיווק העצומות של אפל וסמסונג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות