אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי מלכה, בעלי ml וג'אמפ לשעבר, יגדיל את התשלומים לנושיו צילום: צפריר אביוב

אבי מלכה, בעלי ml וג'אמפ לשעבר, יגדיל את התשלומים לנושיו

יעביר לנושיו במסגרת פשיטת הרגל שלו תשלום מוגדל של 2,500 שקל לתקופה של שלושה חודשים

12.11.2014, 08:50 | זוהר שחר לוי ואורנה יפת

הבעלים לשעבר של רשתות ml וג'אמפ אבי מלכה יעביר לנושיו במסגרת פשיטת הרגל שלו תשלום מוגדל של 2,500 שקל לתקופה של שלושה חודשים - כך הוסכם בימים האחרונים בין פרקליטו של מלכה, עו"ד שלום (שולי) גולדבלט, לבין המנהל המיוחד שמונה לנכסיו, עו"ד ישראל שפלר.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה להגדיל את תשלומיו של מלכה לקופת פשיטת הרגל (שבשלב זה הנה זמנית) התקבלה על רקע בקשתו של שפלר מבית המשפט להגדיל את תשלומיו החודשיים של מלכה לנושיו מ־500 שקל בחודש ל־5,000 שקל בחודש.

בפנייתו לבית המשפט טען שפלר כי מלכה יכול להשיב סכום גבוה יותר מכפי שהוא משיב כעת. לטענתו, מלכה הוא זה העומד בפועל מאחורי גלובל ריטייל (החברה שרכשה את ml מפירוק), והוא "נוהג בחברה מנהג בעלים". לדבריו, מלכה קבע לעצמו משכורת חודשית של 10,000 שקל בלבד כדי שלא להידרש להשיב לקופת פשיטת הרגל סכום גבוה יותר מזה המשולם על ידו.

אבי מלכה בימים טובים יותר (ארכיון), צילום: ענר גרין אבי מלכה בימים טובים יותר (ארכיון) | צילום: ענר גרין אבי מלכה בימים טובים יותר (ארכיון), צילום: ענר גרין

אתמול היתה אמורה שופטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד עירית וינברג־נוטוביץ לדון בבקשה שהגיש שפלר בעניינו של מלכה, אך ברגע האחרון הודיעו הצדדים כי הם מבקשים לדחות את הדיון בשלושה חודשים, וזאת על רקע "קיומם של הליכי משא ומתן ביניהם".

בהודעה, שעליה חתומים שפלר וגולדבלט, צוין כי בתקופת הביניים עד לדיון הבא ישלם מלכה מדי חודש 2,500 שקל לקופת הנושים, וזאת "מבלי לפגוע בטענותיו" - שלפיהן הוא משתכר רק 6,500 שקל בחודש נטו ומסתייע כלכלית בבני משפחה ובחברים. עוד נקבע כי "המנהל המיוחד ישקול את בקשת מלכה להתיר את יציאתו מן הארץ לצורכי עבודתו בלבד". האישור, כך צוין, יינתן בכפוף לאישורם של הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי) ובית המשפט.

עוד מציינים הצדדים כי בתקופת הביניים ימשיך שפלר בחקירתו ויפעל לבדוק את טענותיו של מלכה, כפי שפורסמו השבוע ב"כלכליסט". בתגובה שהגיש מלכה לבית המשפט הוא דחה את הטענה שלפיה הוא העומד מאחורי ml, והבהיר כי הוא משמש כיועץ בלבד. לגרסתו, הוא נעזר בחברים ובני משפחה לצורך תשלום הוצאותיו שמגיע מדי חודש ל־11 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מתאים לי העיקר שלא ישלם לבנקים
מי שעושה את כל הבעיה בשוק המימון זה בעיקר בנקים ודרך הפעולה המשפטית ,במקום לעזור לחייב מטבעים אותו ,ועו"ד בחסות רשמים ובית משפט שוטפים לעשית העושק . וכך במעשה קסם המערכת לא שוכחת ובחפיר מתחיל ההוצאות, ריבית הפיגורים ,המוגבל מיוחד מטעם ההוצל"פ ,והדרך לסגירת קווי האשראי נחסמים אז מה יכול לעשות בעל חוב שכבר לא יוכל להחזיר לנושיו את כספם נכנס להליך של פשיטת רגל ולא משלם כלום . השיטה טובה פש"ר זה לו בדיוק ברירה זה מצב מחייב לו 19 א' ולא שום דבר אחר 500 ש"ח בחודש זה תשלום מצויין לא צריך להעביר לחייבים כסף . השיטה חייבת להשתנות מן היסוד כל חייב לא צריך לעבור את המסלול הזה מול עו"ד ממולכים צריך להיות מסלול זכות לחייב שבו בית המשפט יאחד חובות במסלול מקל או גוף גישור חובות על מנת לתת הזדמנות לחייב לקדם את עצמו במבחן התוצאה.
אייל , כפר סבא  |  14.11.14