אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר אסם נגד חוק המזון: "קושרים את ידיהם של המפעלים הגדולים" צילום: עמית שעל

יו"ר אסם נגד חוק המזון: "קושרים את ידיהם של המפעלים הגדולים"

דן פרופר על מחאת המילקי: "ההשוואה של מחיר המוצרים לחו"ל אינה מוצדקת, אנו מנצלים את הציוד שלנו ב-20% פחות משום שאינו פועל בשבת"

12.11.2014, 18:22 | כתב כלכליסט

"חוק המזון, זה כמו שיגידו לי להשתמש בטנדרים, במקום במשאיות גדולות כדי להשוות בין המפעלים הגדולים לבין המפעלים הקטנים. הרגולציה הזו מסוכנת ועשויה להביא לתוצאות הרסניות". כך התבטא היום דן פרופר, יו"ר אסם נגד חוק המזון בכנס בנושא "אסטרטגיית המיסוי של המחר" שערכו פירמת BDO זיו האפט ומשרד עו"ד גולדפרב זליגמן ושות'. פרופר התייחס לסוגיית יוקר המחייה: "בבדיקה שערכנו בכל מוצרי אסם, גילינו כי בכל מוצר יש למעלה מ-25 אחוז מיסים ישירים ועקיפים. כלומר רבע ממה שאתה משלם זה מסים, מיסוי עירוני, ממשלתי, מע"מ".

עוד אמר פרופר, אשר כיהן בעבר כיו"ר המועצה המנהלית של בנק ישראל, כי "בעקבות המחאה החברתית החליטו לחוקק את חוק המזון. למעשה זה החוק למניעת תחרות במזון, או לעידוד המפעלים הקטנים. וגם אני בעד עידוד המפעלים הקטנים, אבל לא בצורה שבה זה נעשה. כי איך זה נעשה? על ידי קשירת הידיים של המפעלים הגדולים".

דן פרופר, צילום: אוראל כהן דן פרופר | צילום: אוראל כהן דן פרופר, צילום: אוראל כהן

פרופר התייחס לקריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר יאיר לפיד לבטל את המכסים על ייבוא ואמר כי "המילקי אינו שורש הבעיה. לפני מספר שבועות קיבלנו בבית השיטה הודעה כי שולחן הזית במועצת הצמחים והזית החליט לעלות את מחיר הזיתים ב 12%. יש להם זכות לעשות את הקרטליזציה הזו. פרופר הוסיף "כואב לי על כל יהודי שיורד מהארץ, אני לא חושב שיורדי ברלין ירדו בגלל מילקי. יש פתרון לבעיית יוקר המחייה, אנא הורידו את כל מכסי המגן ממני אם יש כאלה ואת אלו על חומרי הגלם שלי – ואז אני אוכל להוזיל המחירים. בנוסף זו שערורייה שהמדינה גובה מע"מ של 18%. אם יעלו את המע"מ או יחליטו על היטלים נוספים לא תהיה לנו ברירה אלא להעלות מחירים. גם ההשוואה של מחיר המוצרים לחו"ל אינה מוצדקת, אני יכול לומר כי אנו מנצלים את הציוד שלנו ב-20% פחות על רקע השבת שכן אנו עובדים 5 ימים לעומת 7 בחו"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
נסטלה-אוסם היא חברת עושק ששמה לה למטרה לעשוק את לקוחותיה בישראל
במקום לקטר ולהציג נתונים חלקיים אולי יפרסם יו"ר אוסם-נסטלה את שיעורי הרווח של המוצרים השונים שאותם מייצר המונופול ביחס לשיעורי הרווח המקובלים במדינות אחרות בהן פועלת נסטלה? הכוונה כמובן לשווקים שבהם יש לה תחרות ולא מונופול, או תיאום קרטליסטי עם חברות אחרות, כמו בישראל.
משה  |  13.11.14
5.
תספר לכולם שעלות העבודה אצלך מהנמוכות בעולם. כנסו
עלות העבודה בישראל מהנמוכות בעולם המפותח. רק שכר המנכלים זהה ועובר את השכר בעולם. אז אל תאמינו לו. הוא עובד על כולם. "המנהל הבכיין" שכח שבראיון בעיתון לפני מחאת הקוטג' הוא התגאה בעיתון שהוא היה הראשון להעלות מחירים. אדוני תפקידו של מנכל לא לשחוט את לקוחותיו אלא לפתח את המפעל לשווקים חדשים למוצרים חדשים ואתה מסוגל להתגאות רק בכך שהעלת מחירים לקהל השבוי שלך.
כלכלן  |  12.11.14
לכל התגובות