אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צפו: רכבת הקליע של יפן טסה על המסילה

מאה נוסעים מאושרים עלו על הרכבת שמגיעה למהירות של 500 קמ"ש בנסיעתה הראשונה בין הערים אואנוהארה לפיופוקי. בכל אחד מהקרונות הוצגו צילומים חיים של הנסיעה ונשמר תיעוד של המהירות. צפו בסרטון

16.11.2014, 11:21 | שירות כלכליסט
הרכבת המהירה החדשה של יפן יצאה לדרך. אתמול עלו הנוסעים הראשונים על רכבת הקליע, שנוסעת במהירות של 500.5 קמ"ש. הרכבת המשתמשת בטכנולוגיית ריחוף מגנטית עברה כמה נסיעות מבחן בין הערים אואנוהארה  לפיופוקי, אך כעת היא פתוחה לראשונה בפני הציבור הרחב.

הנסיעה על פני 43.5 ק"מ עברה במהירות למאה הנוסעים על הרכבת, ש"צפה" מעל למסילה באמצעות טכנולוגיית הריחוף המגנטית במהירות של 500.5 קמ"ש.

בכל אחד מהקרונות הוצגו צילומים חיים של הנסיעה ונשמר תיעוד של המהירות, בעוד הנוסעים צפו בנוף המטשטש מבעד לחלונות המזכירים חלונות של מטוסים.

חברת הרכבות המרכזית של יפן עורכת בשמונת הימים הקרובים נסיעות מבחן לרכבת המהירה על מסילת המבחן במחוז יאמאנאשי. הרכבת החדשה מהירה מרכבות הקליע המפורסמות של יפן, שינקנסן, שיכולות להגיע למהירות של עד 320 קמ"ש.

התכנון הוא כי בהמשך לרכבת החדשה יהיו 16 קרונות, שיוכלו לאכלס עד אלף נוסעים בכל פעם, כשזמן הנסיעה יתקצר ביותר מחצי מ-90 דקות כעת ל-40 דקות.

המוניטין של יפן כמובילה בתחום הרכבות המהירות החל כבר ב-1964, אז חשפה את רכבת הקליע הראשונה שלה במקביל לקיום האולימפיאדה. הקו המרכזי, טוקאידו שינקנסן, הוא העמוס ביותר בעולם, ומסיע בכל שנה 151 מיליון נוסעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות