אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באלמר עשוי לקבל הטבת מס של מיליארד דולר על הלוס אנג'לס קליפרס צילום: אם סי טי

באלמר עשוי לקבל הטבת מס של מיליארד דולר על הלוס אנג'לס קליפרס

מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר רכש במאי האחרון את קבוצת ה-NBA ב-2 מיליארד דולר, לאחר הדחתו של הבעלים הקודמים דונלד סטרלינג

16.11.2014, 16:34 | שירות כלכליסט

סטיב באלמר עשוי לקבל הטבת מס של מיליארד דולר מרכישת הלוס אנג'לס קליפרס, כך לפי ניתוח בפיננשל טיימס. מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר שילם במאי 2 מיליארד דולר לרכישת קבוצת ה-NBA, לאחר הדחתו של הבעלים הקודמים דונלד סטרלינג. 

קראו עוד בכלכליסט

סטיב באלמר יוכל להשתמש בהטבת מס הנקראת goodwill, שתאפשר לו לקבל חזרה קרוב ל-1 מיליארד דולר ב-15 השנה הקרובות., צילום: אם סי טי סטיב באלמר יוכל להשתמש בהטבת מס הנקראת goodwill, שתאפשר לו לקבל חזרה קרוב ל-1 מיליארד דולר ב-15 השנה הקרובות. | צילום: אם סי טי סטיב באלמר יוכל להשתמש בהטבת מס הנקראת goodwill, שתאפשר לו לקבל חזרה קרוב ל-1 מיליארד דולר ב-15 השנה הקרובות., צילום: אם סי טי

באלמר - והשוק בכללותו –מחזיקים בדעות חיוביות לגבי קבוצות הספורט, על רקע הזינוק בשווי של זכויות השידור ושל קבוצות הספורט של המכללות. לבאלמר יש סיבות להאמין שהקליפרס הם השקעה נבונה, אף ששילם פי 4 יותר משכל אדם אחר שילם אי פעם עבור קבוצת NBA.

"האם אני חושב שההשקעה שלי בקליפרס תהיה טובה כהשקעה, מבחינת החזר כולל, כקרן השקעות ב-S&P? אני מאמין שהיא כן תהיה, ואני מאמין שיש לה פחות חסרונות", אמר באלמר בראיון לצ'רלי רוז. "אם משווים זאת למניות טכנולוגיה, יש לקבוצה הכנסות ממשיות". לפי ההסבר בפיננשל טיימס, הפטור על בסיס goodwill, משמש מומחי מס בעת בניית עסקאות לקבוצות ספורט. בהתבסס על הערכה שמרנית, בעיתון מצאו שבאלמר יוכל לחסוך עד 1 מיליארד דולר במסים.

בעוד שבאלמר עשוי לזכות בהטבה על הרכישה, קבוצות ספורט אחרות ספגו ביקורת בשל השימוש שלהן בהטבת המס לבניית אצטדיונים יקרים בעזרת השימוש בכספי ציבור. ליגות כמו ה-NFL וה-NHL, רשומות כארגונים ללא מטרות רווח ופטורים ממס, ובהתאם הן מקבלות סובסידיות ציבוריות בשווי מיליוני דולרים.

לעומת זאת, ה-NBA אינו ארגון פטור ממס. אך הליגה חתמה לאחרונה על חוזה שידור בסכום שיא עם וולט דיסני וטיים וורנר, בשווי 24 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, כמה מהשחקנים הבכירים מנסים לבטל חוזים של שכר מקסימאלי, על מנת לשקף בצורה טובה יותר את השווי שלהם לקבוצה.
 

"איני רואה כיצד הבעלים יכולים לטעון שהם מפסידים כסף כעת", טוען קווין דוראנט, שנבחר ל-MVP של הליגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות