אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הורה לדונלד סטרלינג למכור את הקליפרס לבאלמר צילום: איי פי

בית המשפט הורה לדונלד סטרלינג למכור את הקליפרס לבאלמר

ההחלטה התקבלה - קבוצת הכדורסל הלוס אנג'לס קליפרס תימכר למנכ"ל מיקרוסופט לשעבר סטיב באלמר תמורת 2 מיליארד דולר. ה-NBA: "מרוצים מההחלטה"

29.07.2014, 14:29 | שירות כלכליסט

התקבלה ההחלטה - קבוצת הכדורסל הלוס אנג'לס קליפרס תימכר למנכ"ל מיקרוסופט לשעבר סטיב באלמר תמורת 2 מיליארד דולר. דונלד סטרלינג, הבעלים של הקבוצה וסוללת עורכי הדין שלו עשו ככל יכולתם כדי לבטל את המכירה, שאותה ארגנה אשתו של סטרלינג, שלי. ואולם הטיעונים שלהם לא הצליחו לשכנע את בית המשפט, שפסק כי שלי סטרלינג פעלה בהתאם לגבולות קרן משפחת סטרלינג בהעברת הקבוצה לבאלמר. שלי סטרלינג זכתה בכל העתירות שהוגשו, כולל בקשתה שבית המשפט יכניס לתוקף את סעיף 1310(b) בקוד אישור הצוואות בקליפורניה (California Probate Code).

קראו עוד בכלכליסט

דונלנד סטרלינג. ביי ביי, צילום: איי אף פי דונלנד סטרלינג. ביי ביי | צילום: איי אף פי דונלנד סטרלינג. ביי ביי, צילום: איי אף פי

בית המשפט הודה כי הבקשה הזו לגבי קוד הצוואות היא נושא המורכב ביותר במקרה הנוכחי. באופן רגיל, ערעור על החלטת בית משפט כמו זו שהתקבלה בתביעה של דונלד סטרלינג תשעה באופן זמני את הוראת הצו עד לסיום הערעור. אולם תחת סעיף 1310(b), ערעור לא ישמש ככלי להשעיית ההליך. לפיכך, בעוד שדונלד סטרלינג שמר על הזכות לערער על פסיקת השופט, הלוס אנג'לס קליפרס יועברו לסטיב באלמר, וסטרלינג לא יוכל לעכב את ההעברה.

מעבר לכך, דונלד סטרלינג עשוי למצוא עצמו בקרב משפטי נגד ה-NBA. אולם גם אם יזכה בתביעה הזו לא תהיה לכך כל השפעה על מכירת הקבוצה, שכבר תהיה בשליטתו של באלמר. למעשה, אם בית המשפט אכן יקבע כי ה-NBA פעלה באופן בלתי חוקי ופגעה בסטרלינג, הוא יזכה רק בפיצוי כספי.

הרבה פרטים לא היו ודאיים בסאגה הזו של דונלד סטרלינג, מאז הוחלט ב-NBA כי הוא ייאלץ לוותר על הקבוצה. אולם כעת נראה שדבר אחד ברור - דונלד סטרלינג לא יהיה יותר הבעלים של הקליפרס. בנוסף לכך, סטיב באלמר הוא שישתלט על הקבוצה הזקוקה לשינוי. פסיקת בית המשפט מהווה לא רק ניצחון לשלי סטרלינג אלא גם ל-NBA.

"אנחנו מרוצים מכך שבית המשפט אישר את הזכות של שלי סטרלינג למכור את הלוס אנג'לס קליפרס לסטיב באלמר", הגיב מייק באס, סגן נשיא ב-NBA לענייני תקשורת, על החלטת בית המשפט. "אנחנו מצפים לסגירת העסקה בהקדם האפשרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות