אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע עובדים לא מנצלים את ימי החופשה שמגיעים להם?  צילום: shutterstock

מדוע עובדים לא מנצלים את ימי החופשה שמגיעים להם?

סקר בארה"ב מצא ש-85% מהעובדים לא מנצלים את כל ימי החופשה בתשלום להם הם זכאים. אחד הגורמים העיקריים לכך: ערימות העבודה שימתינו להם על השולחן עם שובם

16.11.2014, 15:28 | מעין מנלה
מרבית העובדים לא מנצלים את כל ימי החופשה בתשלום שמגיעים להם, כך עולה מסקר חדש שנערך בארה"ב. לפי הסקר שנערך עבור איגוד התיירות האמריקאי, אחד מארבעה אמריקאים מעיד על עצמו שהוא נמצא תחת לחץ בעבודה אך 40% לא מתכוונים כלל לנצל ימי חופשה בתשלום להם הם זכאים. בסקר דומה שערך אתר Glassdoor נמצא ש-85% מהאמריקאים לא מנצלים את כל ימי החופשה בתשלום אותם הם מקבלים מהמעסיק ו-15% לא מנצלים כלל ימי חופשה.

קראו עוד בכלכליסט

בארה"ב, בניגוד למצב בישראל, אין חוק המחייב מעסיקים לתת לעובדים ימי חופשה בתשלום, אלא מדובר בהטבה שניתנת לעובדים כחלק מתנאי ההעסקה. בישראל, מספר ימי החופשה להם זכאי כל עובד נקבע לפי הוותק במקום העבודה. למרות שמדובר בזכות עובדים המעוגנת בחוק, משרד הכלכלה, האחראי על אכיפת דיני העבודה, אינו מחזיק בנתונים לגבי שיעור העובדים שאכן מנצלים את ימי החופשה להם הם זכאים. לפי החוק, לעובדים בישראל מותר, בהסכמת המעסיק, לנצל רק 7 ימים מימי החופשה שמגיעים להם ולצבור את היתרה לשנתיים הבאות. אם העובד צבר יותר ימי חופשה מהמותר על פי החוק, הוא עלול לאבד אותם.

"בארץ יש תרבות של חופשות קצרות יחסית, לא כמו באירופה למשל, שם לוקחים את כל הקיץ או החגים. בישראל עובדים לוקחים אולי שבוע במהלך הקיץ ועוד יום או יומיים במהלך השנה. הרבה פעמים עובדים לא יוצאים לחופשות כי הם בלחץ בעבודה והמעסיקים לא מפרגנים. כשהם רוצים לצאת לשבועיים אומרים להם שזה בעייתי, כשעובדים מנסים לבקש חופש תמיד קודם כל מנסים לקצר להם אותו", אומרת מלי אלקובי, מנכ"לית דינמיקס, המתמחה באיזון בעבודה.

למרות שהם מודעים לחשיבות היציאה לחופשה, מרבית העובדים לא מאפשרים זאת לעצמם, צילום: שאטרסטוק למרות שהם מודעים לחשיבות היציאה לחופשה, מרבית העובדים לא מאפשרים זאת לעצמם | צילום: שאטרסטוק למרות שהם מודעים לחשיבות היציאה לחופשה, מרבית העובדים לא מאפשרים זאת לעצמם, צילום: שאטרסטוק

הסיבה העיקרית שבגללה עובדים לא מנצלים את כל ימי החופשה היא שהם מתקשים לעזוב את המשרד כי הם חוששים לחזור לערימות העבודה שיצטברו על שולחנם בעת החופשה (40%), כך לפי הסקר האמריקאי. סיבה נוספת, שבגללה 35% מהעובדים לא מנצלים את ימי החופשה היא שהם מרגישים שאין מי שיעשה את עבודתם בזמן שהם נעדרים. 22% מהעובדים לא יוצאים לחופש כי הם לא רוצים שהמעסיקים שלהם יראו בהם עובדים שניתן להחליף ו-28% מעוניינים להפגין נאמנות טוטאלית למעסיק.

96% מהנסקרים מבינים את החשיבות שבחופשה, ביניהם גם 95% מהמנהלים הבכירים, אך עדיין לא יוצאים לחופשה. "ברגע שאנשים יוצאים לחופש רמת הקורטיזול, ההורמון של הסטרס, יורדת בצורה משמעותית. חופשה מונעת שחיקה מכיוון שאנשים באים עם כוחות מחודשים להתמודד עם האנשים אותם הם פוגשים כל יום. כמו כן, זה מגביר יצירתיות כי עובדים חוזרים עם רעיונות יצירתיים לגבי כיצד ניתן לעשות דברים אחרת במקום העבודה. בנוסף, חופשה מאפשרת לנו לבדוק מה אנחנו מפסידים. הורים רבים אחרי חופשת לידה משנים הרגלים כי הם מגיעים לתובנות על החיים ומחפשים יותר איזון", אומרת אלקובי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות