אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית התייעלות בבנק מרכנתיל: יוציא כ-60 עובדים לפרישה מוקדמת צילום: לוק צלמים

תוכנית התייעלות בבנק מרכנתיל: יוציא כ-60 עובדים לפרישה מוקדמת

הבנק, שמעסיק 1,550 עובדים רשם ברבעון השלישי רווח נקי של 34 מיליון שקל המבטא תשואה להון של 7%, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. מנכ"ל הבנק אורי ברוך: "יחס היעילות שלנו אינו טוב ואנחנו רוצים לשפר את זה. ברמת ריבית כל כך נמוכה צריך לחסוך ולהתייעל"

17.11.2014, 18:10 | תומר ורון
בנק מרכנתיל מציג תוכנית התייעלות הכוללת פרישה מוקדמת של 40-60 עובדים עד סוף 2015. הבנק, חברה בת מלאה של בנק דיסקונט, הפריש לצורך תוכנית זו 33 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מרכנתיל פרסם היום את דוחותיו הכספיים לרבעון השלישי שם דיווח על רווח נקי של 34 מיליון שקל המבטא תשואה להון של 7%. בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד מדובר בנתון דומה אך בנטרול ההפרשה לתוכנית התייעלות מדובר ברבעון טוב עבור הבנק עם רווח נקי של 54 מיליון שקל.

בנק מרכנתיל מעסיק כ-1,550 עובדים ומפעיל כ-80 סניפים. תוכנית ההתייעלות בבנק מגיעה לאחר שברבעון הקודם הכריז הבנק האם של מרכנתיל - דיסקונט - על תוכנית אסטרטגית שאמורה לשפר את יחסי היעילות של הבנק. דיסקונט הוא הבנק הכי פחות יעיל במערכת עם יחסי יעילות (הוצאות תפעוליות מסך הכנסות) של 77.5% נכון לסוף 2013. תוכנית ההתייעלות של בנק דיסקונט כוללת פרישה מוקדמת של 250 עובדים בתוך שנה בנוסף לפרישה טבעית של כ-700 עובדים נוספים עד סוף 2019.

אורי ברוך, מנכ"ל מרכנתיל, צילום: לוק צלמים אורי ברוך, מנכ"ל מרכנתיל | צילום: לוק צלמים אורי ברוך, מנכ"ל מרכנתיל, צילום: לוק צלמים

סך האשראי של מרכנתיל עלה ב-4% מאז סוף 2013 ותיק האשראי הסתכם ברבעון השלישי של השנה ב-18.8 מיליארד שקל. ההכנסות מריבית נטו של הבנק עלו ב-37% והסתכמו ב-206 מיליון שקל וזאת בעיקר אודות סעיף ההפרשות בגין הפסדי אשראי שרשם ברבעון הנוכחי הכנסה של מיליון שקל לעומת הוצאה של 31 מיליון שקל ברבעון המקביל.

"הבנק החל ליישם תכנית התייעלות נרחבת הכוללת צמצום בהיקף שטחי המשרדים והסניפים וצמצום במצבת עובדי הבנק באמצעות תכנית פרישה מרצון", אמר מנכ"ל הבנק אורי ברוך. "יחס היעילות שלנו אינו טוב ואנחנו רוצים לשפר את זה. ברמת ריבית כל כך נמוכה צריך לחסוך ולהתייעל". ברוך סיכם ואמר כי "אנחנו מרוצים מהשיפור בתוצאות העסקיות שרשמנו ברבעון זה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות