אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשויות המס בספרד ממשיכות בחקירת כוכבי הנבחרת הספרדית צילום: איי אף פי

רשויות המס בספרד ממשיכות בחקירת כוכבי הנבחרת הספרדית

על פי העיתון הספרדי אל פאיס החקירה מתמקדת בתשלומים שגבו סוכנים בעת העברות שחקנים וכן הקמת חברות ללא פעילות שהוקמו לטובת ניצול זכויות התדמית של כדורגלנים

18.11.2014, 15:37 | שירות כלכליסט

הבדיקות המקיפות שעורכות הרשויות סביב נושא תשלום המס מצד שחקני כדורגל נמשכות. היום (ג') פורסם בעיתון הספרדי 'אל פאיס' כי בחודשים האחרונים גברו הביקורות מתוך כוונה למגר תופעות שנחשבות כמנצלות את המערכת. שני מקרים ספציפיים עומדים במרכז החקירות: הראשון עוסק בהקמת חברות שלהן אין שום פעילות ממשית מלבד ניצול זכויות התדמית של השחקנים, והשני קשור לתשלומים של עמלות לסוכנים בעת העברות שחקנים וחידושי חוזים.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני נבחרת ספרד. איקר קסיאס וסרחיו ראמוס גם נחקרו, צילום: איי אף פי שחקני נבחרת ספרד. איקר קסיאס וסרחיו ראמוס גם נחקרו | צילום: איי אף פי שחקני נבחרת ספרד. איקר קסיאס וסרחיו ראמוס גם נחקרו, צילום: איי אף פי

בחודש שעבר כבר חשף העיתון 'אל מונדו' חריגות בנושאי זכויות התדמית של הכדורגלנים, והשחקנים ששמם עלה בהקשר של חקירות היו סרחיו ראמוס, ג'רארד פיקה, אנדרס אינייסטה, איקר קסיאס וצ'אבי אלונסו. באל פאיס הוסיפו כעת גם את חאבייר מסצ'ראנו לשמות המעורבים בחקירה, ובעיתון טוענים כי יש שחקן נוסף ורביעי מברצלונה שנחקר. כמו כן, הטענה היא כי יש עוד מקרים לא ידועים בריאל מדריד מכיוון "שהם עדיין לא השלימו את עבודת הניירת", כך לפי מקורות שדיווחו לעיתון.

בנוסף לזכויות התדמית (Image rights), באל פאיס מציינים גם את התופעה של העברת עמלות לנציגים, שבשל הפרשנות החדשה של החוק יהיו מנוגדים לחוק.

לעיתים, הקבוצות משלמות לסוכנים עמלה בגובה 10% מהכסף שהן מקבלות ישירות עבור השחקן, כלומר לא כולל השכר שמועבר לשחקן עצמו. על האחוז הזה יש לשלם מע"מ בגובה 21% ולא מס הכנסה, שעומד על שיעור של 52%, כך שהקבוצות למעשה עוזרות לשחקן לחסוך בתשלומי המס. ברשות המס הספרדית מחשבים כעת כך שהעמלה מהווה חלק מהתשלום לשחקן, כך שיש להטיל מס על כל 100% של התשלום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות