אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקה במיליארד יורו: IBM תבצע מיקור חוץ בלופטהנזה

עסקה במיליארד יורו: IBM תבצע מיקור חוץ בלופטהנזה

חברת התעופה הגרמנית תעביר את כל תשתיות טכנולוגיות המידע לידי IBM. בנוסף צפויים כ-1,400 מעובדי חטיבת המחשוב שלה להיקלט ב-IBM

19.11.2014, 12:18 | רפאל קאהאן

IBM ולופטהנזה חתמו על חוזה בהיקף מיליארד יורו לשבע שנים, לאספקת שירותי מיקור חוץ של תשתיות טכנולוגיות מידע לחברת התעופה ולחברות הבנות שלה. כך על פי הודעת IBM מהיום (ד'). על פי ההסכם, IBM תבצע תהליך אופטימיזציה של תהליכי ה-IT של בלופטהנזה, צעד שבחברה מצפים שיניב חסכון שנתי של כ-70 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

בלופטהנזה מקווים כי הסכם מיקור החוץ העברת תשתיות ה-IT ל-IBM ישפר את כושר התחרות של הקבוצה. התוכנית צפויה להשפיע ישירות על מבנה העלויות של החברה. בשלב הראשון של העבודה, תכין IBM את התשתיות של לופטהנזה לענן – במהלך שיאפשר להפעיל גם כלים אנליטיים, לתמוך במשתמשים ניידים, ולהרחיב את השימוש בעולם הרשתות החברתיות.

בין שאר הטכנולוגיות שלופטהנזה תטמיע, נכלל גם שירות המחשוב האנליטי מבוסס ווטסון של IBM, צילום: יבמ בין שאר הטכנולוגיות שלופטהנזה תטמיע, נכלל גם שירות המחשוב האנליטי מבוסס ווטסון של IBM | צילום: יבמ בין שאר הטכנולוגיות שלופטהנזה תטמיע, נכלל גם שירות המחשוב האנליטי מבוסס ווטסון של IBM, צילום: יבמ

בין השאר, תפעיל IBM בחברת התעופה הגרמנית כלי עבודה שיתופית ומערכות הודעות לניהול עסקים ברשת חברתית, שירותי רשת תקשורת ותקשורת קול, סביבת עבודה ייעודית מותאמת ומסגרת הגנה כוללת, לרבות מערכות ניטור, בקרה ושליטה.

על פי העסקה IBM תנהל גם את מרכז עיבוד הנתונים של לופטהנזה, ואת פעילות מוקד השירות הפנימי ושירותי ההדפסה במסגרת החברה. במסגרת ההסכם, יעברו כ- 1,400 עובדים של לופטהנזה בתחום המחשוב אל שורות IBM. אספקת שירותי התשתיות צפויה להתחיל באפריל בשנה הבאה.

העסקה צפויה לשפר את ביצועיה של IBM שסבלה ברבעון האחרון מדוחות מאכזבים. החברה חתמה לאחרונה על מספר הסכמי שיתוף פעולה עם חברות כמו אפל וטוויטר. השילוב של רשתות חברתיות, מחשוב אנליטי וענן וכניסה לתחום המובייל צפויים לקדם אותה גם מבחינת מיתוג וגם מבחינת היצע המוצרים, שעד כה התבססו על תחומי מחשוב מסורתיים כגון תוכנות ארגוניות, שרתים וכלי ניהול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות