אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: סכנין - בית"ר ייערך בדוחא. אבל למה? צילום: עוז מועלם

סופית: סכנין - בית"ר ייערך בדוחא. אבל למה?

המשטרה אישרה לבני סכנין לארח את בית"ר ירושלים ו-400 אוהדיה. אבל למה האוהדים צריכים להגיע למשחק אם ברור שהמצב מתוח? אולי בגלל שהמשטרה מרוויחה כסף יפה מכל עניין אבטחת מגרשי הכדורגל

21.11.2014, 17:37 | אוריאל דסקל

סוגיית אישור אצטדיון דוחא לקראת המפגש הטעון בין בני סכנין לבית"ר ירושלים ביום ראשון הקרוב (19:45), הוכרעה - המשחק יתקיים כסדרו באצטדיון הביתי של הקבוצה המארחת. זאת פחות מ-24 שעות לאחר שמשטרת ישראל הודיעה שהמשחק מהווה סכנה לציבור.

קראו עוד בכלכליסט

מנהלת הליגה כתבה בהודעה הרשמית ש"אנו שמחים להודיע כי המשחק בין בני סכנין לבית"ר י-ם ייערך באיצטדיון דוחא וזאת לאור אישור משטרת ישראל שהתקבל בשעה האחרונה לקיום המשחק". המנהלת גם הודתה למשטרת ישראל "על המאמצים שעשתה להבטיח את קיום המשחק תוך שמירה על בטחון האוהדים והמשתתפים" וקראה "לקהל לנהוג בהגינות ולשמור על רוח הספורט וה-Fair Play".

מבני סכנין נמסר שהם "רואים בעין יפה את אישור אצטדיון דוחא על ידי משטרת ישראל וקוראים לכלל האוהדים של שתי הקבוצות לבוא ולעודד לפי ערכי הספורט המקובלים". ממשטרת ישראל נמסר שלא תורשה הכנסת חפצים אשר עלולים לכסות חלק מהקהל (כלומר דגלי ענק במיוחד כאלו של ישראל) - כדי "על מנת להימנע מסכנת שריפה ופגיעה בבריאות האוהדים".

הכל טוב ויפה ונהדר ונפלא. אבל השאלה הגדולה היא למה בכלל צריך אוהדי חוץ במשחק הטעון הזה?

המצב כיום בין ערבים ליהודים לא בדיוק מאפשר קיום משחק ליגה רגיל בין בני סכנין לבית"ר ירושלים. אז למה בכלל לאשר הגעה של אוהדי בית"ר ירושלים למשחק ואז להיות מאושרים כשזה מאושר על ידי המשטרה?

באירופה נהוג שאוהדי חוץ מסויימים לא יכולים להגיע למשחקי חוץ מסוים על סמך היסטוריה של אלימות והתפרעויות. וכך, אוהדי פיינורד לא מגיעים למשחקים באמסטרדם בבית של אייאקס ואוהדי אייאקס לא מגיעים למשחקים של פיינורד. וכולם מבינים שזה נעשה לטובת הכדורגל. כך קורה גם בהרבה משחקים באיטליה ובכל המשחקים בארגנטינה.

מהלך זה אינו פותר את סוגיית האלימות במגרשים, לא בטווח הארוך, אבל הוא מוריד את רמת החיכוך לרמה נמוכה. וכך המשטרה יכולה לדאוג בעיקר לקבוצה האורחת ולא להתעסק עם "פרובוקציות" התפרעויות, שנועדו לפגוע בקבוצה המארחת, והגעה ועזיבה של כמה עשרות או מאות אוהדי היריבה.

לקראת בית"ר בסכנין יש התראות לאלימות, יש פוליטיקאים צינים שרוצים לנצל את המתח כדי להרוויח עוד כמה נקודות פוליטיות ובכלל, יש חשמל באוויר. למשטרה יש את הסמכות ואת היכולת להגיד "אין קהל חוץ" ולפתור הרבה מאוד בעיות פוטנציאליות.

בית"ר ירושלים, צילום: אורן אהרוני בית"ר ירושלים | צילום: אורן אהרוני בית"ר ירושלים, צילום: אורן אהרוני

מצד שני, המשטרה גם מרוויחה הרבה מאוד כסף ממשחקים כמו בני סכנין נגד בית"ר ירושלים.

לקראת המשחק בסכנין המשטרה דרשה 700 שוטרים למשחק בנוסףך ל-230 סדרנים. עלות אבטחה שנוגעת בחצי מיליון שקל, שבני סכנין התחננה בפני המשטרה שתוריד ממנה את העול הגדול.

כל עלות האבטחה הזאת היתה יכולה לרדת באופן משמעותי אם כ-400 אוהדי בית"ר פשוט לא היו מורשים להגיע למשחק. 400 אוהדים שכמו שראינו בדרבי הת"אביבי, אף אחד לא יכול למנוע מאחד מהם לעשות משהו איום ונורא.

אז באמת לא ברור אם האינטרס של המשטרה הוא קודם כל לשמור על "בריאות ושלמות האוהדים" או להכניס עוד כמה מאות אלפי שקלים לקופתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
זה הכל בגלל השטחים הכבושים כמו דבוריה וסכנין יתכן ויהיה שם אסון.
אתמול רגמו באבנים כלי רכב של יהודים בשטחים הכבושים בין דימונה לארד אתמול שפכו חומצה על מכונית של כאדי שוחר שלום וצדק בעכו הכבושה אז מגיב 1 שואל למה מביאים אלף שומרים זה בגלל גיזענים רצחניים איסלמיסטים שרוצחים ברחבי העולם.
חיפאי  |  22.11.14
2.
אם יש כל כך הרבה שוטרים במלאי, שימנעו אלימות ברחובות ויאספו נשק לא חוקי
מוזר, 700 שוטרים לשמור על 400 אוהדי בית"ר. ועוד בקשו סלילת כביש ותאורה בשטח של מועצה אזורים משגב ועל חשבון בני סכנין !! לפני כשלושה שבועות נכחתי במשחק הפועל תל אביב בדוחא. האוהדים הגיעו מוקדם, הסתובבו בעיר ואכלו חומוס וכנאפה. הייתה אווירה ספורטיבית. למה היום אווירת מלחמה או לפחות מבצע. על המנהלת לעצור את השימוש הציני של הפוליטקאיים משני הצדדים, לעשות רווח פוליטי ממשחק כדורגל. שיחפשו את הקולות במקומות אחרים. עם התקציב הדל של בני סכנין, צריכים לקבל 50 ש"ח מכל אוהד ולהוציא 1,000 ש"ח לשמירה על בטחונו. אם המשטרה מודאגת מבטחונו, שתשמור עליו מתקציבה.
גלילי שפוי  |  22.11.14
1.
השתגעתם
למה בכלל צריך 700 שוטרים ומאתיים סדרנים , להפגנות בשטחים הכבושים לא שולחים כמות כזאת .. זו בירוקרטריה , אפליה , והכל בגלל כמה מרזל"ים ודביר"ם ועוד כמה גזעניים שבאים להצית בסכנין ... אם יש הגיון בארץ הזאת אז צריך להרחיק את כל האוהדים הגזעניים לצמיתות .... אל תהרסו לנו את הדבר הזה שנקרא כדורגל
בילאל , דבוריה  |  21.11.14