אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות הכדורגל האיטלקית: נגביל את מספר הזרים בכל קבוצה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

התאחדות הכדורגל האיטלקית: נגביל את מספר הזרים בכל קבוצה

מאז בחירתו של קרלו טבאקיו ליו"ר, ההתאחדות פועלת ליישום הבטחת הבחירות המרכזית שלו לגבי שחקנים זרים. כיצד היא תשפיע על הקבוצות?

23.11.2014, 13:13 | שירות כלכליסט

מאז בחירתו של קרלו טבאקיו ליו"ר התאחדות הכדורגל האיטלקית, שנודע בשל השימוש שלו בביטויים גזעניים בעקבותיהם הושעה מאופ"א לשישה חודשים, ההתאחדות האיטלקית (FIGC) פעלה ליישום הבטחת הבחירות המרכזית שלו, העברת רגולציות חדשות שיגבילו את מספר השחקנים הזרים באיטליה, בייחוד אלה המגיעים ממדינות מחוץ לאיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

אלכסיס סנאצ אלכסיס סנאצ'ס. היה שחקן נוער באיטליה | צילום: אי פי אי אלכסיס סנאצ

קבוצות הסריה A מוגבלות ל-25 שחקנים (לא כולל שחקנים מתחת לגיל 21), ארבעה מתוכם חייבים להיות ילידי איטליה וארבעה נוספים בוגרי האקדמיה של הקבוצה.

שחקן מהאקדמיה שמוצאו ממדינה מחוץ לאיחוד האירופי יכול להירשם בסגל הקבוצה רק אם הוא כבר תושב המדינה, או אם עבר לאיטליה עם הוריו מסיבות שאינן קשורות בספורט ולמד בבית ספר במשך ארבע שנים לפחות. שחקן חדש שאינו תושב של האיחוד האירופי, יכול לעבור כדי להחליף שחקן אחר רק אם כבר יש לו חוזה מקצועי לשלוש שנים לפחות, והתופעה של שחרור מקומות על ידי השאלת שחקנים זרים לקבוצות במדינות אחרות אינה מורשית עוד.

לפי הודעת הליגה האיטלקית, החוקים האלה אושרו פה אחד (אם לא מחשיבים את איגוד השחקנים ואיגוד המאמנים) ומטרתם "השגת יציבות פיננסית לקבוצות והשקעות באקדמיות הארציות".

החוקים זהים לחוקים שמחילה אופ"א על הקבוצות המשחקות בליגת האלופות. ההשפעה העיקרית שלהם תהיה קרוב לוודאי הפחתת ההסתמכות של הקבוצות האיטלקיות על צעירים מאפריקה ומדרום אמריקה, וסיבוך העסק של בניית קבוצות איכותיות.

שחקנים מחוץ לאיחוד האירופי כמו חונייאר מונטאנו (קולומביה), איברהים מבאיה (סנגל), אלשנדרו פאטו (ברזיל), אסמואה ג'יאן (גאנה), סוליי מונטארי (גאנה), כריסטיאן דניאל לדסמה (ארגנטינה), אדריאנו (ברזיל), סטפן אפיה (גאנה) ואלכסיס סנצ'ס (צ'ילה), הצטרפו לקבוצות איטלקיות עוד כשהיו בני נוער, והעשירו את הכדורגל האיטלקי בזמן שהמשיכו לשחק עבור הנבחרות הלאומיות שלהם.

כעת הקבוצות בסריה A יצטרכו להעלות שחקנים מהאקדמיה להרכב הראשון, ללא קשר ליכולת שלהם, רק מכיוון שהם נחשבים לשחקנים ביתיים.

נשיא הליגה מאוריציו ברטה בירך על שינוי החוקים. "הרפורמות הללו חשובות מאד מכיוון שהן יחזקו את הכדורגל האיטלקי, את שחקני הנוער שלנו ואת מערכת הליגות החובבניות. השינויים האלה עמדו באוויר כבר שנים רבות. אך אנחנו זקוקים לזמן כדי ליישם אותן ולגרום להן לעבוד. אי אפשר לצפות לתוצאות בין לילה".

המתנגדים לחוקים טוענים שעל ידי עיוות השוק, הקבוצות האיטלקיות ישלמו בסופו של דבר יותר כדי לרכוש שחקנים זרים, שכן יאלצו לגייס אותם בשלבים מתקדמים יותר בקריירות שלהם.

צריך עוד לחכות ולראות אם לשינויים, שייכנסו לתוקף ב-2016, תהיה השפעה חיובית, אך נראה שישנה סבירות גבוהה שבטווח הקרוב קבוצות הסריה A ימשיכו להיאבק בתחרויות האירופיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות