אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרובוט-צ'יטה של MIT: מתנקש על ארבע רגליים

הרובוט-צ'יטה של MIT: מתנקש על ארבע רגליים

מדובר ברובוט שמסוגל לזנק מעל למכשולים ולרוץ במהירות ובצורה שקטה. הפיתוח עתיד לשנות את תחום הרובוטיקה הצבאית. בנוסף, הניסוי של MIT יתרום לפיתוח גפיים רובוטיות עבור כלי רכב ובני אדם

02.12.2014, 16:14 | נמרוד צוק

חוקרים ב-MIT מפתחים מזה מספר שנים את רובוט הצ'יטה, במימון סוכנות DARPA לפרויקטים בטחוניים בארה"ב. מדובר ברובוט שמחקה את אופן התנועה של הברדלס ובעתיד, אמור להגיע גם לאותה מהירות הריצה - יותר מ-120 קמ"ש. לאחרונה הדגימו המדענים את התפתחות הפרויקט בסדרת סרטונים שעלתה לרשת.

קראו עוד בכלכליסט

יכולות הריצה של הרובוט עדיין רחוקות מאלו של אחיו הביולוגי: הפיתוח מגיע בגרסתו הנוכחית למהירות של 16 קמ"ש בלבד. מפתחי הרובוט צופים כי בהמשך יוכל להגיע למהירות של 45 קמ"ש תוך שמירה על שקט, הודות למנועים מיוחדים. 

הרובוט מסוגל לקפוץ מעל למכשולים (בגובה של 33 ס"מ, כרגע) ולהתמודד עם משטחים לא חלקים כמו דשא מבלי לאבד את שיווי המשקל או התנופה והמהירות. המידע שנאסף כחלק מהמחקר, טוענים מפתחי הרובוט, תאפשר להשיג פריצות דרך גם בתחומים פחות אזוטריים כגון גפיים תותבות ממוכנות או פיתוח סוג חדש של אמצעי תחבורה ממונע, שאינו מבוסס על גלגלים.

יוצא לריצה בשטח. רובוט צ יוצא לריצה בשטח. רובוט צ'יטה יוצא לריצה בשטח. רובוט צ

ואולם, ככל הנראה שהפיתוח יגיע קודם למערכת הביטחון. ישנם לא מעט רובוטים שנבחנים בשימוש צבאות מערביים במשימות של סילוק פצצות, אבטחה, ביטחון שוטף וסיוע ליחידות חי"ר בנשיאת ציוד. רובוט דמוי צ'יטה שישלב מהירות ופעולה שקטה עשוי להפוך לכלי סיור קדמי, שנועד לאתר מארבי אויב או מטעני חבלה לפני תנועת כוחות לזירת הלחימה.

שילוב מערכות נשק יוכלו להפוך אותו למתנקש רובוטי, שיפעל בדומה למטוסים לא מאוישים שמפעיל צבא ארה"ב בעיראק, אפגניסטן ובזירות פעולה אחרות. בתחום התחבורה, שילוב גפיים רובוטיות בכלי רכב יוכל להגדיר מחדש את תחום נהיגת השטח ולסייע ביציאה מבורות, שקיעה בחול או טיפוס מדרגות סלע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות