אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קונדואיט סוגרת עוד חטיבה, הופכת לחברה של מוצר אחד צילום: פרד בראונשטיין

קונדואיט סוגרת עוד חטיבה, הופכת לחברה של מוצר אחד

לאחר שפיטרה עשרות עובדים מחטיבת U, סוגרת החברה גם את חטיבת יישום מסכי הנעילה First. לחלק מהעובדים ניתנה אפשרות לעבור לחטיבת COMO - שהופכת להיות הגדולה והמרכזית בפעילות קונדואיט

04.12.2014, 13:14 | ניצן סדן

קונדואיט ממשיכה להצטמצם ולהתייעל: לאחר שאתמול פורסם שהחברה סגרה את חטיבת דפדפן U ופיטרה עשרות עובדים, עתה נודע ל"כלכליסט" כי גם חטיבת First תיסגר.

קראו עוד בכלכליסט

החטיבה התמקדה בפיתוח והפעלת First, מסך נעילה לאנדרואיד שמשלב תוכן מקודם מאתרים ושירותים מקוונים שונים. המוצר איפשר לגולשים גם שיתוף מהיר של תכנים - אך התמקד בעיקר במפרסם ובמשווק: מדובר בפלטפורמה גמישה שניתנת למיתוג והפצה עבור חברות.  קונדואיט הציעה לחלק מעובדי החטיבה להצטרף לחטיבת COMO ולשאר - לפרוש תמורת פיצוי כמחויב בחוק.

פלטפורמת COMO פלטפורמת COMO פלטפורמת COMO

מקונדואיט נמסר בתגובה: "חברת קונדואיט קיבלה החלטה אסטרטגית לסגור את פעילות First ולהתמקד בתחום פעילות אחד, שהוא התחום המרכזי שאנחנו רואים בו אפיק לגידול וצמיחת החברה. אנחנו עכשיו חברה של מוצר אחד ואנחנו ממשיכים למקד ב-100% את מאמצינו בפעילות COMO, שכבר הוכיחה את הצלחתה. כפי שהצענו לצוות U, הצענו גם לחלק מחברי צוות First להישאר ולקחת חלק בפעילות COMO, כשבמקביל אנחנו ממשיכים לגייס עובדים לשורות החטיבה ולהשקיע את כל משאבינו במוצר".

בהודעה שהועברה מהנהלת החברה לעובדי חטיבת First נכתב: "הנהלת החברה והבורד החליטו למקד את החברה בפעילות אחת, ולכן בסופו של דבר הוחלט לסגור את First. בחודשים האחרונים, היו ניסיונות למכירת First. לאחרונה התנהל שיח משמעותי עם חברה שהביע רצון לרכישת הפעילות, אבל זה לא הוביל למכירה מסיבות טכניות. יצרנו חטיבה עם מוצר אמיתי, ברנד, שיתופי פעולה עם פאבלישרים ששילבו את First באפליקציות המובייל המובילות שלהם, משתמשים, והגעה לשלב ה-Scale.  חשוב שתדעו, כשותפים לדרך, יצרנו מוצר איכותי שאפשר להתגאות בו, אך בחיי העסקים דברים כאלו קורים, ולפעמים למרות שהאמונה מאוד חזקה, יש רגעים של קבלת החלטות".

חטיבת COMO נותרה חטיבת המוצרים העיקרית של קונדואיט - ובצדק; היא מפתחת פלטפורמה לבניית אפליקציות לעסקים, שפועלת במודל שמזכיר את של Wix. לפי קונדואיט, עד כה נוצרו מיליון אפליקציות עסקיות באמצעותה, אשר משמשות חברות בגדלים שונים. תפוצת הפלטפורמה נמצאת בצמיחה: מדי יום מושקות 4,500 אפליקציות חדשות שמתבססות עליה. 

קונדואיט נמצאת במהלך התייעלות נרחב, שהחל באוקטובר שעבר עם סגירת וויביה, אותה רכשה ב-45 מיליון דולר. החברה, שהיתה בעבר אחת הגדולות בישראל, מבצעת את השינויים כדי להתמודד עם מגמות חדשות בשוק התוכן, הפרסום והחיפוש, אותן מובילות גוגל, מיקרוסופט ויאהו. בעטיין נאלצה קונדואיט לשנות את מבנה הפעילות שלה בתחום סרגלי הכלים לדפדפן ולמזג אותה עם של פריון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות