אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איטליה בצרות: דירוג האשראי - רמה אחת בלבד מעל "זבל" צילום: רויטרס

איטליה בצרות: דירוג האשראי - רמה אחת בלבד מעל "זבל"

סוכנות S&P הורידה את דירוג האשראי של ארץ המגף לרמה של BBB-, בשל צמיחה חלשה וצפי לגידול מעבר לתחזיות בחוב

06.12.2014, 12:47 | שירות כלכליסט

סוכנות הדירוג הבין-לאומית S&P הורידה את דירוג האשראי של איטליה אתמול מ-BBB למינוס BBB - דרגה אחת בלבד מעל דירוג "זבל". הסוכנות ציינה כי הורדת הדרוג מגיעה על רקע נתוני צמיחה חלשים ותחרותיות חלשה בשל העמידות של חובה הציבורי העצום של איטליה.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי מכה ניצחת לראש ממשלת איטליה מטאו רנצי שנכנס לתפקידו בפברואר תוך התחייבות לערוך רפורמה שאפתנית כדי לחלץ את איטליה מהמיתון. חרף הבטחותיו של רנצי, כלכלתה של איטליה ממשיכה להתכווץ.

על פי S&P, הדירוג החדש מלווה בתחזית יציבה לצמיחה של 0.2% בלבד ב-2015 ולצמיחה מממוצעת של 0.5% ב-2014-2017. כבר ביוני, הסוכנות אישרה את דירוג ה-BBB וחזתה צמיחה ממוצעת של 1.0% בשלוש שנים אלו.

ראש ממשלת איטליה, מטיאו רנצי. בשורות לא טובות, צילום: אם סי טי ראש ממשלת איטליה, מטיאו רנצי. בשורות לא טובות | צילום: אם סי טי ראש ממשלת איטליה, מטיאו רנצי. בשורות לא טובות, צילום: אם סי טי

אנליסטים הופתעו מהחלטת S&P וציינו שעלויות ההלוואות של איטליה הן כעת בשפל שיא בשל ציפיות להקלה כמותית מצד הבנק המרכזי של אירופה. ממשרד האוצר של איטליה לא ניתן היה לקבל תגובה, על פי CNBC.

S&P צופה שעד סוף 2017 חובה של איטליה, שכעת עומד על 132% מהתוצר של המדינה - הגבוה ביותר בגוש היורו, למעט יוון - יגיע ל-2.256 טריליון יורו (2.77 טריליון דולר) - 80 מיליארד יורו גבוה יותר מתחזיתה של הסוכנות ביוני.

"גידול כל כך משמעותי בחוב, בשילוב צמיחה נמוכה ושחיקה ממושכת בתחרותיות לא הולמים לדירוג BBB", נאמר בהודעה מטעם הסוכנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה