אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן־משה מציע לאלשטיין התמחרות על הובלת אי.די.בי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בן־משה מציע לאלשטיין התמחרות על הובלת אי.די.בי

מוטי בן־משה הציע לבצע התמחרות על "מניית שליטה": מי ששילם יותר יקבל את השליטה באי.די.בי ואילו השני יהפוך לשותף פסיבי. בן־משה דורש כי אדוארדו אלשטיין ישיב להצעה עד ליציאתו מישראל בחזרה לארגנטינה בימים הקרובים

07.12.2014, 06:56 | גולן חזני

מוטי בן־משה דורש משותפו לשליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין להשיב עד יציאתו מהארץ על מנגנון היפרדות בניהול משותף של החברה.

ל"כלכליסט" נודע כי בפגישה שנערכה ביום חמישי בין השניים, הציע בן־משה לבצע התמחרות על "מניית שליטה" - מי שישלם יותר עבורה ייקח לידיו את ניהול החברה בעוד השותף השני יישאר שותף פסיבי. בנוסף, ל"כלכליסט" נודע כי אתמול נפגשו השניים לפגישה מכרעת לקידום ההיפרדות מניהול משותף. אלשטיין מתכנן לחזור לארגנטינה בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

המגעים להיפרדות בין השניים החלו כבר בשבוע שעבר, כאשר בן־משה טען כי הניהול המשותף איננו יכול להימשך, כפי שנחשף ביום חמישי באתר "כלכליסט". אלשטיין מודע לבעייתיות שנוצרה מכך שהצדדים אינם מסכימים על דרך ניהול החברה ובעצם יוצרים בכך הובלה לא אחידה, אולם הוא לא בהכרח יקבל את מנגנון ההיפרדות שמציע בן־משה.

בן-משה ואלשטיין, צילום: אוראל כהן בן-משה ואלשטיין | צילום: אוראל כהן בן-משה ואלשטיין, צילום: אוראל כהן

הזרמת הכספים בסכנה

החשיבות בקבלת החלטה מהירה הינה קריטית, משום שבלי החלטה לא צפויים השניים להזרים לחברה את הסכומים העצומים שהם נדרשים עפ"י ההסדר להזרים. מדובר ב-390 מיליון שקל שהם אמורים להזרים בהנפקת זכויות ב-2015, וכן 250 מיליון שקל ו-262 מיליון ב-2016, בהצעות רכש. ל"כלכליסט" נודע כי בין הבעלים לבעלי מניות המיעוט של החברה – מחזיקי האג"ח לשעבר של אי.די.בי אחזקות, ישנן הבנות כי הסכום של 512 מיליון שקל שאמורים לשמש להצעת רכש, יוזרמו פנימה לתוך החברה, תמורת פיצוי מסויים בדמות של מניות או אג"ח להמרה שיקבלו בעלי מניות המיעוט.

 

בין השניים יש מנגנון במבי

 

ההזרמה של כ־900 מיליון שקל צפויה לפתור בעיה מהותית נוספת שקיימת בחברה — קבלת היתר השליטה בכלל ביטוח.

אי.די.בי פתוח נדרשת להון עצמי של כ־2 מיליארד שקל, והזרמת הכספים עשויה לקרב אותה להון העצמי הרצוי ולאפשר לאלשטיין ובן־משה לקבל את ההיתר.

השניים נמנעים מהפעלת מנגנון הבמבי ביניהם, אולם אם לא יגיעו להסכמות, לגבי ההצעה של בן־משה או לגבי הסכם פרידה בין השניים, לא מן הנמנע שעוד השבוע יפעיל אחד מהם את המנגנון. השניים השקיעו 1.5 מיליארד שקל עד היום באי.די.בי, והם מופסדים על ההשקעה במיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות