אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצטמצמים: מיטב דש חיסל את  פעילות ניהול הסיכונים צילום: ישראל הדרי

בלעדי לכלכליסט

מצטמצמים: מיטב דש חיסל את פעילות ניהול הסיכונים

לפני ארבעה חודשים סגר בית ההשקעות את פעילות ייעוץ המשכנתאות. אורן קפלן ינהל את תחום הפצת הקרנות הזרות לגופים מוסדיים

18.12.2014, 08:00 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מיטב דש, בניהולו של אילן רביב, ממשיך לחסל פעילויות שאינן קשורות לתחום הליבה של ניהול כספי לקוחות.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שלפני כארבעה חודשים נסגרה חטיבת ייעוץ המשכנתאות, ל"כלכליסט" נודע השבוע כי בית ההשקעות סגר את פעילות ניהול הסיכונים, בראשות אורן קפלן, שעסקה בייעוץ לחברות. בעקבות סגירת הפעילות שניים מתוך ארבעת עובדיה שולבו בתפקידים אחרים בבית ההשקעות, והשניים האחרים עברו למחלקת המט"ח.

פעילות זניחה

 

אורן קפלן הצטרף למיטב בסוף 2005, ומונה כמנכ"ל וכשותף בפעילות ניהול הסיכונים שאותה הוא הקים. כעת, שנה וחצי לאחר המיזוג עם בית ההשקעות דש, הפעילות הפכה לזניחה יחסית לשאר הפעילויות של בית ההשקעות, ואינה מצדיקה עוד את התשומות הניהוליות שהוקצו לה.

קפלן ירכז בבית ההשקעות את הפעילות השנייה שבה עסק בשנים האחרונות — הפצת קרנות נאמנות זרות לגופים מוסדיים — תחת השם החדש "מיטב דש שווקים גלובליים". קפלן מחזיק, יחד עם מיטב דש, בהסכם הפצה בלעדי של קרנות Rubeco ו־Henderson, המשווקות כיום למוסדיים. בנוסף לכך, על רקע כניסתן הצפויה של קרנות נאמנות זרות לישראל החל מ־2015, קפלן בוחן שיתופי פעולה עם חברות קרנות בחו"ל להפצתן בקרב מערך הייעוץ הבנקאי שעתיד לשווקן לציבור.

 , צילום: בועז אופנהיים צילום: בועז אופנהיים  , צילום: בועז אופנהיים

חלק ממהלך המיזוג

 

החטיבה שנסגרה נתנה ייעוץ לחברות בעלות חשיפה משמעותית לשינויים בשערי חליפין ובשערי ריבית, ובכלל זה הגדרת המטרה של ניהול הסיכונים בחברה, קביעת מגבלות סיכון והסיכונים שהחברה מעוניינת לגדר, שירותי ניתוח מאזני החברה לצורך איתור חשיפות השוק שלה ובניית מערך בקרה לצורך מעקב אחר ביצוע מדיניות ניהול סיכונים.

בנובמבר האחרון פיטר בית ההשקעות 30 עובדים, בנוסף ל־100 שפוטרו במסגרת המיזוג ול־100 עובדים שפרשו מיוזמתם. אילן רביב אמר בראיון ל"כלכליסט" כי בשלב זה לא מתוכנן גל פיטורים נוסף, אך בכוונת בית ההשקעות להמשיך ולשפר את יחסי היעילות שלו, בין היתר באמצעים מיכוניים.

ממיטב דש נמסר כי "דסק פעולות ייעוץ מט"ח בתוך חברת הבת מיטב דש שווקים גלובליים אכן נסגר במסגרת מיקוד עיסקי. החברה עורכת מעת לעת שינויים הכוללים הגדלה והקטנה של פעילויות שונות בתוך בית ההשקעות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות