אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפרון תיעזר בבעל שליטה כדי לייבא חומרי גלם מסין

תפרון תיעזר בבעל שליטה כדי לייבא חומרי גלם מסין

באמצעות אחד מבעלי השליטה, מייק גאו, תנסה תפרון לחסוך עמלה של 10% על יבוא חומרי גלם מחברות סיניות ללא רישיון יצוא

17.12.2014, 21:13 | גיל קליאן

חברת הטקסטיל תפרון הודיעה היום (ד') כי תיעזר בחברה קשורה לאחד מבעלי השליטה בסין על מנת להקל עליה לייבא חומרי גלם. במקביל דיווחה החברה על מינוי 3 סמנכ"לים.

קראו עוד בכלכליסט

תפרון צריכה קשר עם חברה סינית על מנת לייבא דרכה חומרי גלם שיירכשו מחברות סיניות ללא רישיון ייצוא. תפרון טוענת בדיווח כי כאשר היא מעוניינת לרכוש חומרי גלם מחברות סיניות שאינן בעלות רישיון ייצוא, היא צריכה לעשות כן באמצעות יצירת התקשרות עם חברה סינית מתווכת - שגובה עבור השירות עמלה של 10% מהיקף העסקה. באמצעות ההתקשרות הקבועה עם החברה הסינית של אחד מבעלי השליטה, טוענת תפרון כי תצליח לחסוך את העמלה הנוספת ולגוון את היצע חומרי הגלם שהיא רוכשת בסין.

החברה הסינית עמה תתקשר תפרון נקראת אסיה סוקס. החברה היא בבעלות מייק גאו. אותו מייק גאו מחזיק יחד עם אחיו 30% מהחברה הקנדית ליטף, שנמנית על בעלי השליטה בתפרון.

בנימוקי הדירקטוריון לביצוע העסקה נכתב: "על מנת להוזיל את עלויות רכישת חומרי הגלם ועל מנת להרחיב את מגוון הספקים שבאפשרות החברה לרכוש מהם חומרי גלם, יהא זה לטובת החברה, לייבא חומרי גלם מספקים נוספים בסין, לרבות אלו שאין בידם רישיון ייצוא. אסיה סוקס הסכימה לתת את שירותי הייצוא לחברה, ללא תמורה ובכך תחסוך לחברה סך השווה לכ-10% מערך ייבוא חומרי הגלם מסין בהשוואה למקרה שבו החברה היתה עושה שימוש בצדדים שלישיים אשר היו מעניקים שרות זה לחברה".

במקביל הודיעה תפרון על מינוי סמנכ"לים חדשים: טליה חנן תמונה לסמנכ"ל בחברה לאחר שעד כה ניהלה פרויקט של תפרון בסרי לנקה, אסנת קפלן שתמונה לסמנכ"ל שיווק כשעד כה כיהנה כמנהלת פיתוח בחברה, ומאיר שם טוב שימונה לסמנכ"ל טכנולוגיות כשעד כה היה מנהל טכנולוגיות.

מפעל תפרון, צילום: דורון גולן מפעל תפרון | צילום: דורון גולן מפעל תפרון, צילום: דורון גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות