אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס בהתייחסות ראשונה למשבר ברוסיה: "הזדמנות לטווח הארוך"

שטראוס בהתייחסות ראשונה למשבר ברוסיה: "הזדמנות לטווח הארוך"

החברה פועלת ברוסיה דרך שטראוס קפה המהווה חלק ניכר מפעילות שטראוס באירופה הכוללת גם את אוקראינה

18.12.2014, 14:03 | נורית קדוש

שטראוס מתייחסת לראשונה להשפעת המשבר ברוסיה על עסקיה ומוסרת כי ״אנחנו ממשיכים לעמוד מקרוב על ההתפתחויות. שטראוס קפה ברוסיה מתמודדת עם הסיטואציה כבר תקופה, לומדת את המשמעויות שלה, ונערכת בהתאם".

קראו עוד בכלכליסט

"יש לנו עסק חזק ברוסיה עם מותגים מקומיים שממשיכים להיות פעילים. אנחנו שומרים על כמויות המכר ונתח השוק ורואים גם הזדמנויות לטווח הארוך יותר בתוך המשבר. אנו נערכים במקביל גם מול ניהול הטווח הקצר ברמה היומיומית״, נמסר מהחברה.

השינויים בשערי החליפין של המטבעות השונים, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, גרמו לשינויים בערך השקלי הנובע מתרגום לשקלים של תוצאות החברה בחלק מהשווקים וכן לקיטון בהון העצמי של החברה. ״בצל המשבר הפוליטי באוקראינה ובשל מורכבות יחסי רוסיה מול המערב, סבלו מטבעות אוקראינה ורוסיה פיחות משמעותי מתחילת השנה מול המטבעות המרכזיים ומול השקל בשיעור של 53% וכ- 13% בהתאמה״, נכתב בדוח.

גדי לסין מנכ"ל שטראוס גדי לסין מנכ"ל שטראוס גדי לסין מנכ"ל שטראוס

על פעילותה במדינות ברית המועצות לשעבר כתבה שטראוס כי מכירות החברה במטבע מקומי צמחו בכ- 30 מליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה במכירות נבעה מגידול כמותי והעלאות מחיר שביצעה החברה, אשר קוזזו בעיקר בעקבות שחיקת הרובל הרוסי והגריבנה האוקראיני ביחס לדולר. בתרגום לשקלים צנחו מכירות החברה ב- 64 מליון שקל. פעילותה של שטראוס קפה ברוסיה מהווה חלק ניכר מפעילות שטראוס באירופה הכוללת גם את אוקראינה ומזרח מרכז אירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות