אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האסיפה במליסרון אישרה: עלות שכר של עד 3.46 מיליון שקל לליאורה עופר צילום: נמרוד גליקמן

האסיפה במליסרון אישרה: עלות שכר של עד 3.46 מיליון שקל לליאורה עופר

השכר של בעלת השליטה אושר בהתאם להמלצת אנטרופי ועל אף התנגדות מיטב דש ואנליסט. במקביל אושרה עלות השכר של מנכ"ל החברה אבי לוי - עשויה להגיע ל-6.3 מיליון שקל

21.12.2014, 13:40 | אורן פרוינד

האסיפה הכללית של מליסרון, חברת הקניונים השנייה בגודלה בישראל, אישרה הבוקר ברוב של 78% את שכרה של היו"ר ובעלת השליטה (9.5%) ליאורה עופר. עלות שכרה הכוללת של עופר תעמוד על 3.46 מיליון שקל בגין 75% משרה, הכוללת שכר בסיס של 2.3 מיליון שקל ומענק שנתי תלוי ביצועים של 1.16 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

עלות שכרו של מנכ"ל החברה, אבי לוי, היא גבוהה יותר ומסתכמת ב־6.3 מיליון שקל והיא כוללת שכר בסיס של 2.7 מיליון שקל, מענק תלוי ביצועים 1.9 מיליון שקל ואופציות בשווי של 1.7 מיליון שקל.

החברה הצליחה להביא לאישור תנאי השכר באסיפה למרות התנגדות ערה מצד חלק מהמוסדיים המחזיקים מניות בחברה. האסיפה הייתה אמורה להתקיים במקור לפני שבועיים אולם על רקע ההתנגדות החליטה ההנהלה לדחות את האסיפה להיום במטרה לקבל את הרב הדרוש. אנליסט ומיטב דש היו מהמובילים להתנגדות בשכר בעוד שילין לפידות , אקסלנס הראל ואיילון הצביעו בעד.

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי המליצה לאשר את שכרה של עופר משלושה נימוקים עיקריים: השכר של עופר לא עלה ביחס לשנים קודמות בעוד שהתוצאות של מליסרון השתפרו; המענק שמבקשת עופר תואם את מדיניות התגמול של החברה שאנטרופי תמכה בה בעבר. העובדה שמדובר בשכר נמוך ביחס ליו"רים בחברות נדל"ן ישראליות.

ואכן, הרווח הנקי של מליסרון ב־2013 צמח ב־14.5% לעומת התקופה המקבילה, ל־432 מיליון שקל על רקע עלייה בשיעורי התפוסה והשכירות בקניונים שלה. גם המניה של מליסרון רשמה עלייה של 18% מתחילת השנה, בהמשך לעלייה של 45% בשנה הקודמת, והחברה נסחרת לפי שווי שיא של 4.4 מיליארד שקל.

אחזקתה של עופר במליסרון אמורה לגדול ל־22% כאשר תקבל לידיה את העיזבון של אביה, יולי עופר. במהלך 3 השנים האחרונות חילקה מליסרון דיבידנד בהיקף של 460 מיליון שקל. חלקה של עופר בדיבידנד עומד על כ־43 מיליון שקל. אם מביאים בחשבון את העיזבון של אביה שהיא מיועדת לקבל, אזי גובה הדיבידנד הכולל הוא 150 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות