אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם קים ג'ונג און יצפה? סוני הבטיחה כי תמצא דרך להפיץ את "ראיון סוף"

גם קים ג'ונג און יצפה? סוני הבטיחה כי תמצא דרך להפיץ את "ראיון סוף"

החברה הודיעה לפני כשבוע כי הסרט לא יוקרן בבתי הקולנוע בארצות הברית בבכורה המתוכננת. זאת לאחר שקבוצת האקרים, ככל הנראה צפון קוריאנים, איימו בפיגועי טרור כנגד כל חברה וקולנוע שיציגו את הסרט

21.12.2014, 23:41 | עומר כביר

מספר ימים לאחר שנכנעה ללחץ והכריזה כי היא מבטלת את הבכורה של הסרט "ראיון סוף", סוני שולחת התחייבות רשמית שהציבור יזכה לראות לבסוף את הסרט הגנוז - אם כי היא עדיין לא יודעת כיצד, או מתי.

קראו עוד בכלכליסט

"סוני נלחמת כדי להפיץ את הסרט הזה, והוא יופץ", הבטיח ראש החטיבה המשפטית של סוני פיקצ'רז, דייוויד בויז, בראיון ששודר אתמול (א') בתוכנית Meet the Press. “סוני מנסה להפיץ את הסרט הזה לציבור, אבל במקביל לשמור על זכויותיהם של העובדים ועל ביטחונו של ציבור הצופים". בויז אמר את הדברים לאחר שההאקרים שפרצו לשרתי החברה איימו על עובדי החברה ומשפחותיהם וכן הכריזו שיבצעו פיגועי טרור כנגד כל בית קולנוע שיציג את הסרט.

קים ג קים ג'ונג און. סוני מתחייבת שהוא לא הצליח לעצור את הפצת הסרט באופן סופי | צילום: KCNA REPUBLIC OF KOREA OUT קים ג

החברה גם הכחישה דיווח של "ניו יורק פוסט", לפיו החברה החליטה להפיץ את הסרט בחינם באמצעות שירות הסטרימינג שבבעלותה, Crackle. החברה עדיין לא החליטה איפה וכיצד להפיץ את הסרט" מסרה דוברת מטעם סוני לאתר re/code, והבהירה שהפרסום המקורי ב"ניו יורק פוסט" שגוי. 

עלילת הסרט הקומי נסובה סביב ניסיון התנקשות במנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. הממשל הצפון קוריאני קרא לסרט "פעולת טרור" ו"הכרזת מלחמה". לפי ההערכות, הממשל הוא עומד מאחורי התקפת ההאקרים שחדרו לשרתי החברה, ולאחר מכן הדליפו לרשת סרטים, תסריטים ותכתובות של בכירים בחברה.

 

בסוף השבוע הודיע ה-FBI כי צפון קוריאה עומדת מאחורי הפריצה לרשת המחשבים של אולפני סוני. נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס לפרשה ואמר כי "סוני טעתה, הלוואי שהם היו מדברים איתי לפני שגנזו את הסרט, לא ניתן לאיזה דיקטטור לכפות צנזורה בארצות הברית". לדבריו, "סוני היא חברה פרטית שחוששת מתביעות ואני מבין את דאגותיה, אך אם מישהו מפחד להוציא סרט סאטירה, תארו לעצמכם מה יעשו מול סרט דוקומנטרי. תארו לעצמכם שנתחיל בצנזורה עצמית כדי לא להעליב מישהו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות