אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה אישרה רכישה עצמית של אג"ח בעד 400 מיליון שקל צילום: אביגיל עוזי

אפריקה אישרה רכישה עצמית של אג"ח בעד 400 מיליון שקל

החברה הסבירה: "הרכישה תיצור חיסכון משמעותי בהוצאות המימון - מבלי לפגוע ביכולתה לעמוד בהתחייבויות". 3 תוכניות הרכישה העצמית הקודמות של החברה לא התממשו ברכישות בפועל

29.12.2014, 11:02 | יניב רחימי

אפריקה השקעות שבשליטת לב לבייב דיווחה היום (ב') על אישור תוכנית רכישה עצמית של אגרות חוב בהיקף של עד 400 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה מגיעה על רקע צניחה של 20% בשערי אגרות החוב של אפריקה שנסחרות היום בתשואות של עד 16%  - צניחה המעידה על החשש של המשקיעים ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדם.

בדיווח על אישור תוכנית הרכישה העצמית של אגרות החוב העריכה הנהלת אפריקה כי בשים לב לתנאי השוק ולמחירי אגרות החוב, שהינן בעלות מח"מ ארוך, רכישתן תהווה שימוש נאות בחלק מן המזומנים שבידי החברה, וזאת לאור ההערכה שהיא צפויה להניב תשואה רעיונית עודפת על פני השקעות אחרות וכן ליצור חיסכון משמעותי בהוצאות המימון העתידיות של החברה.

באפריקה מציינים שלמרות שביצוע התכנית עשוי להקטין את יתרות המזומנים הנזילות שבידיה, החברה מעריכה, שלא יהיה בביצועה כדי לפגוע ביכולתה להמשיך ולפעול במתכונת פעילותה הקיימת והצפויה, או ביכולתה לעמוד בהתחייבויותיה.

בתגובה להודעה מזנקות אגרות החוב של אפריקה במסחר בבורסה בעד 3%. אלא שהמשקיעים שמצפים לראות את אפריקה מסתערת על ניירות הערך שלה בשוק עלולים להתאכזב.

אין זאת הפעם הראשונה שהדירקטוריון של אפריקה מאשר תוכנית לרכישה חוזרת של אג"ח. קדמו לה תוכנית יומרנית מינואר 2012 לרכישת אג"ח במיליארד שקל, ולאחריה הגיעו שתי תוכניות נוספות, האחת מינואר 2013 לרכישה חוזרת של 700 מיליון שקל ואחרת לרכישה חוזרת של 400 מיליון שקל שפורסמה בינואר השנה. אולם בשלושת המקרים הקודמים התוכנית נותרה "על הנייר" ולא לוותה ברכישות אג"ח בפועל.

לב לבייב בעל השליטה באפריקה, צילום: אריאל שרוסטר לב לבייב בעל השליטה באפריקה | צילום: אריאל שרוסטר לב לבייב בעל השליטה באפריקה, צילום: אריאל שרוסטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות