אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השביתה בחברת החשמל הוקפאה אבל תחנת הכוח דליה עדיין מנותקת צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

השביתה בחברת החשמל הוקפאה אבל תחנת הכוח דליה עדיין מנותקת

בניגוד לפסיקת בית הדין לעבודה סירב ועד עובדי חברת החשמל לחבר את תחנת הכוח הפרטית לרשת החשמל, בטענה שמהלך ההפרטה במשק הגז הוא חד־צדדי ולרעת העובדים. ועד עובדי החברה פתח בעיצומים לפני כשבוע

30.12.2014, 06:53 | ליאור גוטמן

ועד עובדי חברת החשמל הורה אתמול לעובדיו לסרב לחבר את תחנות הכוח הפרטיות של דליה אנרגיות לרשת החשמל הארצית, בניגוד לפסיקת בית הדין לעבודה בחיפה לפיו יש לעצור לאלתר את העיצומים שמתקיימים בחברה מזה שבוע, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

תחנת הכוח של דליה אנרגיות צפויה להתחיל לעבוד במאי ולשמש כתחנת הכוח הפרטית הגדולה במדינה עם הספק של כ־6.5% מכושר הייצור המקסימלי של חברת החשמל. לקראת הפעלתה, יש לחבר את התחנה לרשת החשמל האזרחית כדי לבדוק את תקינותה. אם לא תחובר, כך נמסר מהתחנה, היא עלולה לאחר את מועד ההפעלה הרשמי ולהסתכן בקנס כספי מהרגולטור.

לטענת ועד עובדי חברת החשמל, חיבור דליה יחריף את מהלך ההפרטה שעובר משק הגז ‑ מהלך שהינו חד־צדדי ובלא הסכם עם הועד, זאת חרף השינוי בתנאי העבודה. עד היום חוברו שתי תחנות כוח גדולות במשק, שגזלו מהחברה כ־13% מכוח הייצור.

תחנת הכוח דליה תחנת הכוח דליה תחנת הכוח דליה

אתמול בשעות הבוקר הוחרפו העיצומים בחברת החשמל, כשיו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי הורה על הפסקת עבודות התחזוקה בשתי תחנות הכוח הפחמיות בחדרה והאשקלון. העיצומים נעצרו בעקבות הנחיית בית הדין לעבודה, לאחר שחברת החשמל הודיעה על "סכנה מיידית לאספקת החשמל".

לצד זה, כחלק מהליך לחידוש רישיונות, ועדת הכלכלה אישרה את רישיונות הייצור, ההולכה וחלוקת החשמל של חברת החשמל למשך שנה נוספת. סיבת החידוש היא טכנית – ללא רישיון לחברת החשמל אין היתר חוקי לספק חשמל. עם זאת, מועד החידוש היה האחרון שמתיר החוק, כך שבתחילת 2016 המדינה תצטרך להציג חוק משק חשמל חדש או לערוך שינוי ארגוני והפרטה בחברת החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות