אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות על כלל ביטוח:  "פחתו הסיכונים הנלווים לבעל השליטה הנמצא במצוקת נזילות" צילום: עמית שעל

מעלות על כלל ביטוח: "פחתו הסיכונים הנלווים לבעל השליטה הנמצא במצוקת נזילות"

חברת הדירוג אישררה דירוג AA+ לחברת ביטוח ושיפרה את תחזית הדירוג מ"שלילית" ל"יציבה". מעריכה כי יש סיכוי קטן שאי.די.בי תקבל היתר שליטה בחברה

30.12.2014, 18:35 | רחלי בינדמן

חברת דירוג האשראי מעלות S&P מאשררת היום (ג') דירוג AA+ לחברת הביטוח כלל. זאת, בצל הסערה האופפת את הבעלות בחברה - שמניותיה מוחזקות על ידי הנאמן משה טרי.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, העלתה מעלות את דירוג האשראי של כלל החזקות מ-A ל-A+ וזאת, לאחר שבמהלך החודשים האחרונים הפחיתה הקבוצה את רמת המינוף שלה בגלל פירעון האג"ח של כלל פיננסים. מעלות מדווחת כי כלל הודיעה לה שאין ברצונה להמשיך את מעקב הדירוג על חברת האחזקות, שבעצם רוקנה מפעילות לאחר מכירת פעילות כלל פיננסים וסגירת פעילות מימון האשראי ונותרה עם החזקה אחת – 100% בחברת הבת כלל ביטוח, שתמשיך להיות מדורגת.

תחזית הדירוג של כלל ביטוח שונתה אף היא משלילית ליציבה. התחזית משקפת את השיפור שחל בגמישות הפיננסית של כלל המנוהלת על ידי איזי כהן וכן שיפור ברווחיות החיתומית של החברה, על רקע מאמצים של כהן לסגור פעילויות מפסידות ולהתמקד בפעילות רווחיות.

התחזית היציבה משקפת גם את הירידה בחששות של מעלות בנוגע להשלכות השליליות של מבנה הבעלות הלא פתור של החברה. במעלות מתייחסים לנושא הבעלות וכותבים "להבנתנו, קיימת הסתברות נמוכה בלבד שינתן היתר שליטה רגולטורי לקבוצת אי.די.בי. לאור זאת אנו סבורים כי פחתו הסיכונים הנלווים לבעל השליטה הנמצא במצוקת נזילות".

מימין: מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, בעלי השליטה באי.די.בי, צילום: אוראל כהן מימין: מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, בעלי השליטה באי.די.בי | צילום: אוראל כהן מימין: מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, בעלי השליטה באי.די.בי, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות