אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועץ המשפטי לממשלה מציל את ערוץ 10:  הערוץ יקבל הארכה של חצי שנה צילום: יאיר שגיא

פרסום ראשון

היועץ המשפטי לממשלה מציל את ערוץ 10: הערוץ יקבל הארכה של חצי שנה

יהודה וינשטיין הורה למדינה לקדם חקיקה שתאריך את זיכיון ערוץ 10 בחצי שנה עד אחרי הבחירות. כך תמנע סגירת ערוץ 10 היום

31.12.2014, 00:54 | אופיר דור

בדקה ה-90, רגע לפני הסגירה הצפויה של ערוץ 10 היום, החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין להתערב כדי למנוע את סגירת הערוץ.

וינשטיין הורה למדינה לקדם הצעת חוק להארכת זיכיונו של ערוץ 10 בחצי שנה, כך שההחלטה על המשך קיומו של ערוץ 10 תידחה עד לאחר הבחירות. זיכיונו של ערוץ 10 יוארך בתנאי רישיון, כך שהערוץ יהנה מתיקון החקיקה שאושר בתחילת החודש והפחית את ההשקעה המינימלית בתוכן מ-280 מיליון שקל ל-130 מיליון בשנה.

עוד קבע וינשטיין במכתב לרשות השנייה כי עד לאישור החקיקה לא ייסגר הערוץ. בכך עוקף ויינשטיין את ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא התערב במשבר שעלול היה להביא לכך שבישראל יפעל רק ערוץ מסחרי אחד עם חברת חדשות אחת בתקופת בחירות.

היועץ המשפטי ויינשטיין, עוקף את נתניהו ומשאיר בחיים את ערוץ 10, צילום: יאיר שגיא היועץ המשפטי ויינשטיין, עוקף את נתניהו ומשאיר בחיים את ערוץ 10 | צילום: יאיר שגיא היועץ המשפטי ויינשטיין, עוקף את נתניהו ומשאיר בחיים את ערוץ 10, צילום: יאיר שגיא

היום הודיעה קבוצת המדיה תיא תקשורת, החברה-האם של אולפני הרצליה, על התקדמות במשא ומתן לכניסה להשקעה בערוץ 10. תיאהיא חברה ציבורית בשליטת עמי גניגר ובניהול יואב פרץ.

בכל מקרה תיא תקשורת מתכוונת להשקיע בערוץ רק אם הוא יקבל רישיון ל-15 שנה נוספות ובכפוף לבדיקות נוספות. בשבוע שעבר הגיעו אנשי תיא תקשורת לפגישה עם מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי וצפו במצגת על הערוץ. עם זאת, מספר רב של משקיעים פוטנציאליים, האחרון שבהם שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, ניהלו מגעים מתקדמים לכניסה לערוץ 10, שלא הבשילו בסופו של דבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות