אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק אצל החרדים: בסעודיה שוקלים הפרדה בין נשים לגברים בטיסות

לא רק אצל החרדים: בסעודיה שוקלים הפרדה בין נשים לגברים בטיסות

חברת התעופה הלאומית של סעודיה מתכוונת לבצע את השינו בעקבות שורה של תלונות מצד נוסעים שהודיעו שאינם מוכנים שהנשים שלהם או קרובות משפחה יישבו ליד גברים זרים

04.01.2015, 13:21 | שירות כלכליסט

חברת התעופה הלאומית של סעודיה שוקלת להפריד בטיסות בין הנוסעים והנוסעות, בהתאם לחוקים הנוקשים שאימצה הממלכה, אלא אם כן יש ביניהם קרבה משפחתית. כך מדווחת התקשורת המקומית.

המהלך יתבצע בעקבות שורה של תלונות מצד נוסעים שהודיעו שאינם מוכנים שהנשים שלהם או קרובות משפחה יישבו ליד גברים זרים.

"יש פתרונות לבעיה הזו. בקרוב נחיל חוקים שיספקו את כל הנוסעים", אמר סגן סמנכ"ל השיווק בחברה, עבדול רחמן אל פאיד לעיתון הסעודי Ajel.

מטוס של חברת התעופה הסעודית, צילום: שאטרסטוק מטוס של חברת התעופה הסעודית | צילום: שאטרסטוק מטוס של חברת התעופה הסעודית, צילום: שאטרסטוק

המדיניות של חברת התעופה כבר תואמת לחוקי האסלאם הנהוגים במדינה, כולל איסור על משקאות אלכוהוליים ומנות חזיר במטוס, תפילה מהקוראן נקראת לפני כל המראה, ובטיסות בינלאומיות רבות יש אזור מיועד לתפילה עבור הגברים.

לאחרונה התלונן גם נוסע כי אחת הדיילות הייתה "פלרטטנית" יתר על המידה. בחברה לא מעסיקים נשים סעודיות כדיילות, אלא מעדיפים נשים ממדינות אחרות כמו פקיסטן, הפיליפינים, אלבניה ובוסניה.

ההפרדה המגדרית בסעודיה היא עובדה ידועה, ונשים אף נדרשות לקבל אישור מאפוטרופוס גבר לפני שהן רשאיות לנסוע או לעבוד מחוץ לבית. במקומות ציבוריים כמו מסעדות, חופי ים, פארקי שעשועים או בנקים, נשים נדרשות להיכנס ולצאת מכניסה ויציאה נפרדות. מעבר לכך, אישה שנראית מסתובבת עם גבר שאינו קרוב משפחה שלה, מסתכנת באישום בניאוף או בזנות.

תגיות