אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטן קרונקי יבנה אצטדיון פוטבול באל.איי, סנט לואיס ראמס בדרך חזרה לעיר צילום: רויטרס

סטן קרונקי יבנה אצטדיון פוטבול באל.איי, סנט לואיס ראמס בדרך חזרה לעיר

שנה לאחר שרכש 240 דונם של קרקע באינגלווד, בסמוך לפורום ולהוליווד פארק, הבעלים של הקבוצה סטן קרונקי חבר לבעלים של האתר הוליווד פארק לבניית אצטדיון NFL

07.01.2015, 17:25 | שירות כלכליסט

קבוצת סנט לואיס ראמס עשויה לשוב ללוס אנג'לס כבר ב-2016.  שנה לאחר שרכש 240 דונם של קרקע באינגלווד, בסמוך לפורום ולהוליווד פארק, הבעלים של הקבוצה סטן קרונקי חבר לבעלים של האתר הוליווד פארק לבניית אצטדיון NFL, כך הכריזה השבוע חברת הוליווד פארק לנד.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדים של סנט לואיס ראמס בלוס אנג אוהדים של סנט לואיס ראמס בלוס אנג'לס. הצעות רבות להקמת אצטדיונים מתוך תקווה להביא לאזור לוס אנג'לס קבוצת NFL, עלו ונעלמו, זאת לאחר שבסיום עונת 1994 איבדה העיר גם את הריידרס וגם את הראמס. | צילום: רויטרס אוהדים של סנט לואיס ראמס בלוס אנג

לסטוקברידג' קפיטל גרופ, שבבעלותה אתר הוליווד פארק בגודל 1,206 דונם, כבר היו תכניות להקמת מתחם רב שימושי על הקרקע, בו שכן מסלול מרוצים נודע, שנסגר בשלהי 2013. בקרוב יחלו לאסוף חתימות ליוזמה להוסיף לנושאי ההצבעה בבחירות המוניציפאליות של 2015 את פרויקט City of Champions Revitalization Project.

לפי התכנית שתעלה להצבעה, הפרויקט יכלול אצטדיון של עד 80 אלף מושבים ומתחם הופעות של עד 6,000 מושבים, שיהוו תכנון מחדש לתכנית שאושרה כבר להוליווד פארק, לפיה השטח יחולק כך: 82,500 מ"ר של שטח מסחרי, 72,500 מ"ר של משרדים, 2,500 יחידות מגורים, מלון עם 300 חדרים ו-100 דונם של פארקים ציבוריים, גני שעשועים, מרחב פתוח ושבילי אופניים.

האצטדיון יתוכנן על ידי HKS, אחד המשרדים המובילים בעולם לעיצוב מתחמי ספורט ובידור. אם התכנית תאושר בקלפי, תקוצר מסגרת הזמן לאישור האצטדיון על ידי מועצת אינגלווד, כך שקבוצת ספורט מקצועית תוכל לשוב לשחק בעיר ב-2018.

הצעות רבות להקמת אצטדיונים מתוך תקווה להביא לאזור לוס אנג'לס קבוצת NFL, עלו ונעלמו, זאת לאחר שבסיום עונת 1994 איבדה העיר גם את הריידרס וגם את הראמס. אולם אף אחת מהתכניות האלה לא זכתה בתמיכה של בעלים קיימים של קבוצת NFL, שיש לו היכולת להעביר קבוצה לשוק השני בגודלו במדינה.

הראמס צפויים בהמשך החודש להמיר את חוזה השכירות שלהם באצטדיון סנט לואיס אדוארד ג'ונס דום לחוזה על בסיס שנתי, ובמקרה שהקבוצה והעיר לא יצליחו להגיע להסכמה על בניית אצטדיון חדש, הראמס עשויים לחזור לאזור אותו כינו הבית בין השנים 1946-1994.

"אנחנו נרגשים לחשוף תכנית מורחבת שתקים אזור ספורט ובידור מהמעלה הראשונה בהוליווד פארק", מסר טרי פנצ'ר, מייסד סטוקברידג'. "אנחנו מחויבים לעבודה עם קבוצת קרונקי על הפרויקט הזה, שיחזיר את אינגלווד למפה כמקום שבו שוכנים מתחמי ספורט ובידור מעולים".

היזמים הוסיפו כי לא ישתמשו בכספי משלמי המסים לבניית הפרויקט, כולל הקמת האצטדיון ויותר מ-350 אלף מ"ר של שטחי מסחר, משרדים, מלון ויחידות מגורים. בניית הפרויקט עשויה להסתיים עד 2018. אולם לפני שניתן יהיה אפשר להתחיל בנייה, הפרויקט חייב לעבור כמה מכשולים פוליטיים וסביבתיים, שלא לדבר על כך שהראמס צריכים להתחייב לעבור ללוס אנג'לס לאחר עונת 2015.

כל קבוצה ב-NFL המעוניינת לעבור עיר בעונה הבאה, חייבת להגיש את הבקשה בין התאריכים ה-1 בינואר וה-15 בפברואר של אותה השנה. בנוסף, עליה להוכיח שעשתה ככל יכולתה להישאר במיקום הנוכחי. המועד המוקדם ביותר שבו אפשרי שקבוצה תעבור ללוס אנג'לס הוא ינואר 2016, והקבוצה הזו קרוב לוודאי שתשחק בקולוסאום או ברוז בול עד שתושלם הבנייה של אצטדיון חדש.

קומישינר הליגה רוג'ר גודל הודיע בחודש שעבר כי אף קבוצה לא תעבור ללוס אנג'לס לעונת 2015.

שתי הקבוצות שנחשבות למועמדות המובילות לעבור ללוס אנג'לס הן השתיים האחרונות שעזבו את העיר: אוקלנד ריידרס והראמס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות