אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיכובים נגמרו: חברת החשמל פותחת בהליכים רשמיים לאיתור מנכ"ל צילום: יוסי וייס, חברת החשמל

בלעדי לכלכליסט

העיכובים נגמרו: חברת החשמל פותחת בהליכים רשמיים לאיתור מנכ"ל

ועדת האיתור אישרה את התנאים הסופיים לתפקיד, כולל ניסיון ניהולי מינמלי של 10 שנים

08.01.2015, 22:47 | ליאור גוטמן
ועדת האיתור למציאת מנכ"ל חדש לחברת החשמל אישרה הערב (ה') את התנאים הסופיים לתפקיד, כך נודע ל"כלכליסט". בימים הקרובים תפרסם החברה מודעה רשמית, בה להגיש מועמדות לתפקיד הניהולי הבכיר במונופול ייצור החשמל הממשלתי.

קראו עוד בכלכליסט

אישור תנאי הסף לתפקיד מתבצע יותר משלושה חודשים לאחר התפטרות המנכ"ל הנוכחי, אלי גליקמן, שאמור לעזוב עד סוף מרץ הקרוב. העיכוב בהליך גרר ניסיון של חברת החשמל לשנות את תנאי הסף, אולם בלחץ לוחות הזמנים החברה החליטה "לצאת לדרך" עם חיפוש מועמד רשמי.

המנכ"ל הפורש, אלי גליקמן, צילום: אוראל כהן המנכ"ל הפורש, אלי גליקמן | צילום: אוראל כהן המנכ"ל הפורש, אלי גליקמן, צילום: אוראל כהן

הליך האיתור הרשמי לתפקיד המנכ"ל מסמן למעשה את יציאתה של חברת החשמל לעידן חדש, זאת לאחר הטלטלה שעברה שם בחצי שנה האחרונה עם ביטול הרפורמה הארגונית בחברה, מעצרם של המשנה למנכ"ל יעקב חאין וסמנכ"ל התכנון דוד אלמקייס על חלקם לכאורה בפרשת השוחד של חברת סימנס וההתפטרות הדרמטית שלשום של סמנכ"ל הכספים בחברה, תמיר פוליקר.

ניסיון ברפורמות מבניות ובמו"מ מול וועדי עובדים

רשימת התנאים של חברת החשמל מציבה קריטריונים, הן בתחום הניהולי והן בתחום התאגידי העסקי, כאשר רק שילוב בין השניים יאפשר התמודדות בפועל. לעניין הניסיון הניהולי, חברת החשמל מחפשת מועמדים שיש בידם ניסיון מינימלי של 10 שנים, מתוכן ניסיון של 3 שנים בתאגיד או עסק. לעניין זה תחשב גם כהונה ציבורית בדרגת סמנכ"ל, או פורשי שרות הביטחון בדרגת אל"מ ומעלה או ניצב ומעלה שכיהנו בתפקידים בעלי אופי מסחרי וכלכלי.

לעניין הניסיון הניהולי בתאגיד ,חברת החשמל מחפשת מועמדים שניהלו עד אלף עובדים, כאשר המחזור הכספי של החברה שעבדו בה הוא עד 2 מיליארד שקל. תנאי נוסף הוא ניהול ישיר של פרויקטים מתחום הנדסת התשתית בשווי 400 מיליון שקל והיקף כוח אדם של כ-200 עובדים.

מועמדים שיש בידם תואר שני, ניסיון רב בתפקידים וניסיון בניהול תפעולי יזכו ליתרון. מועמדים בעלי "ניסיון עסקי והבנה בניהול כספים ובשוק ההון" כמו גם "ניסיון בעבודה מול רגולטורים" יזכו ליתרון על פני מועמדים אחרים. דגש מיוחד הושם על "ניסיון בהובלה ויישום תהליכי התייעלות בגוף גדול, לרבות ניהול משא ומתן עם ארגוני עובדים", מה שאומר שפורשי מערכת הביטחון מהסבב האחרון (צבא או משטרה) יזכו לעדיפות נמוכה כבר בשלב המיונים לתפקיד.

תאריך האחרון להגשת מועמדות הוא ה-1 בפברואר הקרוב, כאשר הוועדה ורשות החברות הממשלתיות מבקשות לסיים את ההליך עד ה-21 בפברואר. הוועדה עוד מציינת שהיא רשאית לפנות למועמדים באופן עצמאי.

בורסת השמות כללה בעבר את סמנכ"ל הכספים פוליקר, שהתפטר שלשום לטובת תפקיד המנכ"ל בחברת הנדל"ן אספן גרופ, כמו גם את מנכ"ל משרד האנרגיה לשעבר שאול צמח שלכאורה חסר ניסיון בהתמודדות מול ועדי עובדים, כנדרש בתנאי הסף. שם אחר שעלה בעבר הוא מנכ"ל הרכבת הנוכחי, בועז צפריר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות