אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה אנשים שלא עובדים עושים במהלך היום? צילום: שאטרסטוק

מה אנשים שלא עובדים עושים במהלך היום?

רוב האנשים שעובדים מבלים את מרבית שעות היום - בעבודה; מסתבר, שגברים שאינם עובדים מבלים יותר שעות בצפייה בטלוויזיה, נשים בלי עבודה משקיעות יותר זמן בטיפול באחרים; המשותף לשני המינים - כשלא עובדים ישנים יותר

13.01.2015, 12:20 | מעין מנלה
עבודה, שינה, פנאי, ספורט, עבודות בית - כיצד נראה יום ממוצע שלכם? רוב המבוגרים בגילאי 25 עד 54 מבלים את חלק גדול מיומם בעבודה, כ-7.5 שעות בממוצע. אך מה לגבי אותם אנשים שאינם עובדים מסיבה זו או אחרת? סקר ניצול הזמן האמריקאי (The American Time Use Survey) ביקש מאלפי אנשים לתעד את פעילותם במשך יום אחד. התוצאות לגבי אותם אנשים שאינם עובדים מראות כי הם מנצלים את זמנם בצורה שונה לגמרי מאלו שעובדים.

קראו עוד בכלכליסט

אנשים שאינם עובדים משקיעים זמן רב יותר בעבודות הבית. גברים ללא עבודה מבלים הרבה יותר שעות בצפייה בטלוויזיה ונשים משקיעות יותר זמן בטיפול באחרים. גם גברים וגם נשים שאינם עובדים ישנים יותר שעות מהמועסקים, למעשה, הם ישנים כשעה יותר בממוצע בכל יום.

כאשר מסתכלים על הממוצע מקבלים רק חלק מהתמונה. כך למשל, אפשר לראות שגברים מבלים בממוצע שעה וחצי ביום בלמידה. יכול להיות שישנם גברים שלא מבלים כלל זמן בלמידה ולעומתם מספר מצומצם של גברים משקיעים בכך את מירב זמנם.

 

חיפוש עבודה

כפי שניתן היה לצפות, גם גברים וגם נשים שאינם עובדים משקיעים חלק מזמנם בחיפוש עבודה, אך מסתבר שבממוצע חיפוש העבודה אינו גוזל זמן רב מהיום. כך, גברים משקיעים בממוצע חצי שעה ביום בעבודה או חיפוש עבודה ונשים, רק כ-12 בממוצע בכל יום. ב"ניו יורק טיימס" פילחו את הנתונים לפי שעות ביממה ולפי דיווחים של אנשים ספציפיים ומצאו כי 15:00 עד 20:00 הן השעות הפופולאריות עבור גברים לחיפוש עבודה, בעוד שנשים מתחילות מאוחר יותר בחיפושים – בערך בשעה 17:00.

 

צפייה בטלוויזיה ובסרטים

ללא ספק אנשים שאינם עובדים מבלים יותר זמן בצפייה בטלוויזיה ובסרטים מאשר אנשים עובדים. על כל אדם שפעילותו המרכזית במהלך היום הייתה חיפוש עבודה, היו כמעט שישה אנשים שפעילותם המרכזית הייתה צפייה בטלוויזיה או בסרטים. גברים שאינם עובדים צופים בטלוויזיה יותר מנשים שאינן עובדות. כך, נשים צופות בממוצע שעתיים וארבעים דקות בטלוויזיה בעוד שגברים צופים בסרטים או בטלוויזיה מעט יותר מארבע שעות בממוצע ביום.

נשים משקיעות יותר זמן בטיפול באחרים ובעבודות הבית כאשר אינן עובדות, צילום: שאטרסטוק נשים משקיעות יותר זמן בטיפול באחרים ובעבודות הבית כאשר אינן עובדות | צילום: שאטרסטוק נשים משקיעות יותר זמן בטיפול באחרים ובעבודות הבית כאשר אינן עובדות, צילום: שאטרסטוק

 

עבודות בית וטיפול באחרים

באופן כללי נשים משקיעות יותר מזמנן בעבודות הבית מגברים. למעשה, נשים שאינן עובדות משקיעות בממוצע כשלוש שעות ביום בעבודות הבית הכוללות ניקיון, בישול או תשלום חשבונות. גברים משקיעים מחצית מהזמן מנשים בעבודות הבית - כשעה וחצי בממוצע.

כחמישית מהנשים שאינן עובדות מבלות את רוב זמנן בטיפול באחרים, לרוב מדובר בילדים. נשים משקיעות כשלוש שעות בממוצע בכל יום בטיפול באחרים, גברים - קצת פחות משעתיים.

לימודים

מעט מאוד מהאנשים שאינם עובדים משקיעים את מרבית זמנם בלמידה. עם זאת, אלו שכן משקיעים בלימודים מקדישים לכך המון זמן – יותר מתשע שעות ביום. בממוצע, נשים משקיעות כחצי שעה ביום בלמידה בעוד שגברים משקיעים קרוב לשעה.

פעילויות חברתיות, ספורט ופנאי

נשים וגברים שאינם עובדים מבלים פי 1.5 יותר זמן בפעילויות חברתיות מאשר אלו שעובדים. גברים מקדישים כשעה יותר ביום לספורט ופנאי מאשר נשים – בממוצע כשלוש שעות בכל יום.

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
אשתי עצלנית רצינית
מהיום שאני מכיר אותה לא עובדת. עד שהבנתי שהיא סתם דיבורים בלי שום תוכן כבר הייתי נשוי+ 2. כל היום היא רואה נטפליקס או משחקת בטלפון כל מיני משחקים. אפילו אוכל לא מכינה מרוב שהיא עצלנית. לא מבין איך אפשר לחיות חיים של חוסר מעש טוטאלי. עצה לכל הרווקים אם הכרת מישהי שלא עובדת תבדוק טוב טוב למה.
אופיר  |  20.02.20
לכל התגובות