אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידן עופר בוחן את חלוקת מניות טאואר כדיבידנד בעין צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

עידן עופר בוחן את חלוקת מניות טאואר כדיבידנד בעין

בעלי השליטה בקנון, שהחלה להיסחר השבוע בת"א, מעוניינים לקרב אליהם את מניות (31%) חברת השבבים שבידי קנון. לאחר החלוקה יחזיקו עידן עופר ואודי אנג'ל ישירות ב־14.5% מטאואר

13.01.2015, 07:00 | גולן חזני

חברת קנון שבשליטת (46.9%) עידן עופר ואודי אנג'ל פועלת לביצוע מהלך לחלוקת מניותיה (31%) בטאואר כדיבידנד בעין לבעלי המניות, כך נודע ל"כלכליסט". מהלך זה צפוי להיות הראשון של קנון מאז פוצלה מהחברה לישראל והחלה להיסחר השבוע בבורסה בתל אביב, תוך שהיא רושמת עלייה של 13.4% לשווי של 4.4 מיליארד שקל. המהלך יקרב את טאואר אל בעלי המניות של קנון, ובעיקר את עופר ואנג'ל שמחזיקים בקנון באמצעות מילניום. טאואר רושמת שיפור עקבי שמתבטא בזינוק של 167% בשער המניה בשנה האחרונה. נראה שלזינוק זה ישנו חלק במהלך המסתמן.

קראו עוד בכלכליסט

חברות אחזקה נסחרות בדרך כלל בדיסקאונט על שווי האחזקות הבורסאי של החברות שמוחזקות על ידיהן, וייתכן שבקנון ובסביבת עידן עופר מעוניינים לצמצם את הדיסקאונט שבו לדעתם מתומחרת האחזקה בטאואר. לאחר החלוקה המתוכננת של מניות טאואר שבידי קנון תחזיק מילניום ישירות ב־14.5% מטאואר. בעלי המניות של קנון מקרב הציבור יקבלו 10.9% ממניות טאואר, שתמשיך להיסחר בתל אביב ובניו יורק במקביל.

החברה לישראל — עד השבוע חברת האחזקות הגדולה בישראל — פוצלה לשתי חברות: הראשונה היא החברה לישראל, בניהולו של אבישר פז, שמחזיקה ב־46% ממניות תאגיד כימיקלים לישראל(כיל) וב־37% ממניות בתי הזיקוק לנפט שבחיפה (בזן). החברה השנייה היא קנון שהמטה שלה נמצא בניו יורק בניהולו של יואב דופלט. לבד מהאחזקה בטאואר מחזיקה קנון ב־100% מחברת תחנות הכוח איי.סי. פאואר (ICP), ב־32% מחברת הספנות צים, ב־50% ממניות יצרנית המכוניות הסינית קורוס וב־100% מחברת ההשקעות באנרגיה ירוקה ICG.

קנון שנסחרת בניו יורק ובנאסד"ק מקיימת בימים אלה רוד שואו בארה"ב, ובימים האחרונים קיבלה המלצות קנייה מכמה גופים ישראליים. האנליסט נעם פינקו מבית ההשקעות פסגות העניק למניית קנון מחיר יעד של 24 דולר, פרמיה של 29% על מחיר המניה בארה"ב. לדברי פינקו, הערך הנוכחי הנקי (NAV) של קנון משקף שווי של 1.6 מיליארד דולר (כ־30 דולר למניה) וכולל הנחות מחמירות — ובראשן שווי אפסי לקורוס, לצים ול־ICG. את איי.סי. פאואר הוא מעריך ב־1.7 מיליארד דולר, ואת שווי ההשקעה בטאואר ב־258 מיליון דולר, בניכוי חוב נטו של 350 מיליון דולר. מקנון נמסר בתגובה: "לא התקבלה החלטה בנושא".

עידן עופר, צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לאומי מחזיק 18% מקנון. לא מטאואר.
בטאואר נשארו לו רק כמה מאות אלפי מניות - אם לא מכר בעליות האחרונות. אז לכאורה יגיע ל6% וזו בעיה. כי אסור לו. הוא מלווה לטאואר. אבל - 1. מספר מניות טאואר גדל כל יום כתוצאה מהמרת אדח 2. כתוצאה מההמרה - החברה יכולה לוותר על הלוואות מלאומי - ואז הבנק יוכל להחזיק יותר מ5%.
atuk19  |  13.01.15
לכל התגובות