אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: הנשיאה הטילה וטו על חבילת הסיוע לכדורגל המקומי צילום: איי פי

ברזיל: הנשיאה הטילה וטו על חבילת הסיוע לכדורגל המקומי

דילמה רוסף סירבה לאשר את הצעת החוק בנוגע לחבילות הסיוע, מכיוון שהיא לא כללה צעדים שיבטיחו שהקבוצות ישפרו את הפיקוח על התקציב ואת הניהול שלהן

21.01.2015, 17:55 | שירות כלכליסט

נשיאת ברזיל דילמה רוסף הטילה וטו על תכנית לחלץ מועדוני כדורגל שנקלעו לחובות.

קראו עוד בכלכליסט

דויד לואיז מנבחרת ברזיל. הממשלה מסרבת להעניק סיוע, צילום: אי פי איי דויד לואיז מנבחרת ברזיל. הממשלה מסרבת להעניק סיוע | צילום: אי פי איי דויד לואיז מנבחרת ברזיל. הממשלה מסרבת להעניק סיוע, צילום: אי פי איי

רוסף סירבה לאשר את הצעת החוק בנוגע לחבילות הסיוע, מכיוון שהיא לא כללה צעדים שיבטיחו שהקבוצות ישפרו את הפיקוח על התקציב ואת הניהול שלהן. הצעת החוק, שאושרה בקונגרס בחודש שעבר, אמורה הייתה להפחית את הקנסות ושיעורי הריבית על מסים בגובה 4 מיליארד ריאל שלא שולמו, ונועדה לאפשר לקבוצות לשלם בחזרה את החוב לאורך תקופה של 20 שנה.

בדצמבר דיווחו בסוכנות בלומברג כי לפחות 17 מבין 20 הקבוצות בליגה הבכירה במדינה התקשו בשנה שעברה לשלם בזמן את השכר לשחקנים, הדיווח התבסס על מידע שמסר מקורב לנושא שביקש להישאר בעילום שם. חמש מהקבוצות, ביניהן סאו פאולו וסנטוס שבה בילה פלה את מרבית הקריירה שלו, סיימו את העונה בלי ספונסרית לחולצות.

"הממשלה תתחיל באופן מיידי בשיחות כדי למצוא חלופה בטווח הקצר שתחולל מודרניזציה בכדורגל בברזיל", כתבה רוסף בהסבר מדוע דחתה את הצעת החוק.

הנבחרת הלאומית של ברזיל הודחה מהמונדיאל האחרון בשלב חצי הגמר לאחר תבוסה 7-1 לגרמניה. זה היה ההפסד הגרוע ביותר בהיסטוריה של המונדיאל שחוותה נבחרת של המדינה המארחת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות