אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מאפיות אנג'ל: "הפסדנו מיליוני שקלים על לחם בפיקוח" צילום: יח"צ

מנכ"ל מאפיות אנג'ל: "הפסדנו מיליוני שקלים על לחם בפיקוח"

מנכ"ל ובעלי מאפיות אנג'ל ירון אנג'ל העיד אתמול בבית המשפט בפרשת קרטל הלחם. לטענתו, תיאום המחירים לא פגע בתחרות

22.01.2015, 08:01 | תומר גנון

"הפסדנו עשרות מיליוני שקלים במוצרים המפוקחים. לאורך שנים הלחם המפוקח, שמהווה 20% מהשוק, היה בהפסד. הרווחים במוצרים הלא מפוקחים שלנו מכסים על זה ויש סבסוד צולב". כך העיד אתמול ירון אנג'ל, מנכ"ל ובעל השליטה במאפיות אנג'ל ואורנים, בבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת פתיחת פרשת ההגנה בתיק קרטל הלחם. זאת לאחר שאנג'ל ומנהלי המאפיות ברמן, דוידוביץ', אחדות, אלומות הודו במהלך מרץ 2014 בעריכת הסדר כובל.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום בפרשה שהוגש באוקטובר 2012 בעקבות חקירה נרחבת של רשות ההגבלים העסקיים שכללה האזנות סתר, המאפיות החליטו לסיים את התחרות ביניהן דרך ביטול מבצעים וחלוקת שוק הלחם, בעיקר בירושלים, לגזרות. כך כל מאפיה קיבלה שטח ולקוחות משלה והתוצאה, לפי הרשות, היתה עליית מחירים ופגיעה בתחרות.

ירון אנג ירון אנג'ל אתמול בביהמ"ש | צילום: אוהד צויגנברג ירון אנג

סנגוריו של אנג'ל, עוה"ד ניב זקלר, עופר ארגוב וערן זך, וסנגוריהם של מנהלי המאפיות הנוספים שלקחו חלק בקרטל, מנסים להוכיח שההסדר לא פגע בתחרות, היה מצומצם וכי הצרכנים לא הושפעו. לדברי אנג'ל, המאפיות "מנהלות מלחמה של שנים מול המדינה שתתן לנו להרוויח. רוצים שאני אייצר אבל לא רוצים שארוויח".

לדברי עוה"ד ז'ק חן ומזור מצקביץ' שמייצגים את דגנית עין בר ומאפייה מרחבית קריית שמונה, "ההסדר הרבה יותר מצומצם ממה שטוענת רשותההגבלים העסקיים. לא מדובר בכל הלחמים, לא בכל הארץ ובלי רשתות השיווק הארציות. ההסדר רלוונטי רק לירושלים. מדובר בהפסקת מבצעים מתחת לשיווי המשקל התחרותי". עוד הוסיפו כי "התביעה לא הוכיחה שההסכם שנעשה בין המאפיות היה עשוי להוביל לפגיעה משמעותית בתחרות. זה מוצר אחיד, זהה ומחירו מפוקח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות