אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כסף לנסיעות: אובר גייסה 1.6 מיליארד דולר

כסף לנסיעות: אובר גייסה 1.6 מיליארד דולר

אפליקציית המוניות מתכננת להשקיע את הסכום במו"פ, שיווק והתרחבות למדינות נוספות. בנוסף, תיעזר בו כדי לשפר את בטיחות הנוסעים - סוגיה שחשפה אותה לביקורת קשה ולתביעות

22.01.2015, 14:39 | נמרוד צוק
המרוץ של אובר אחר מזומנים לא עוצר: כמה שבועות לאחר סבב הגיוס בהיקף 1.2 מיליארד דולר שסגרה בדצמבר, גייסה החברה 1.6 מיליארד נוספים מלקוחות גולדמן-זאקס באמצעות הלוואה בת-המרה למניות, עליה דיווחה אמש סוכנות בלומברג. בנוסף, היא מנסה לגייס סכום של 600 מיליון דולר מקרנות גידור.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה יומר החוב של אובר למניות לאחר שהחברה תצא להנפקה, במחיר שיעמוד על 20%-30% פחות משער המניה בעת היציאה לבורסה. במידה והחברה לא תנפיק במהלך ארבע השנים הקרובות תגדל הריבית על הלוואה לשיעור גבוה יותר, על פי פרטים שפרסם הניו יורק טיימס.

אפליקציית אובר אפליקציית אובר אפליקציית אובר

שוויה של אובר מוערך כיום ב-40 מיליארד דולר, ובין משקיעיה אפשר למצוא את ענקית האינטרנט הסינית באידו, מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, קרנות הון סיכון כמו בנצ'מרק, Lone Pine Capital, גוגל ונצ'רס ומנלו ונצ'רס, משקיעים קטאריים וחברות ניהול נכסים שונות.

את הכספים שהיא מגייסת מתכננת אובר להשקיע במחקר ופיתוח, התפשטות לערים נוספות והגברת בטיחות הנוסעים שלה, נושא שחשף את החברה לביקורת רבה בחודשים האחרונים בעקבות שורת מקרים של תקיפת נוסעים בידי נהגים.

החברה, שמעסיקה כיום 2,000 עובדים קבועים (לא כולל הנהגים) פועלת ב-277 ערים ב-54 מדינות, ומגדילה את פעילותה בקצב ממוצע של עיר חדשה נוספת בכל יום, תוך התמודדות עם מגבלות רגולטוריות ותביעות רבות שמוגשות נגדה ברבות מהערים בהן היא מנסה לפעול, בעיקר באירופה ובמזרח. בקוריאה אף הוגש לאחרונה כתב אישום פלילי נגד מנכ"ל החברה. בסך הכל הושקעו בחברה עד כה כ-4 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות