אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרצוג: טרכטנברג ישובץ במקום ה-11 במחנה הציוני צילום: אמנון גוטמן

בחירות 2015

הרצוג: טרכטנברג ישובץ במקום ה-11 במחנה הציוני

מועמד הרשימה לתפקיד שר האוצר אמר הערב: "הדבר החשוב ביותר הוא לפעול במלוא העוצמה כדי לחולל את השינוי לו מצפים אזרחי ישראל וליצור כאן חברה צודקת יותר וכלכלה בריאה יותר". עמוס ידלין, המועמד של הרצוג ולבני לתפקיד שר הביטחון, לא יתפוס מקום ברשימה

24.01.2015, 18:20 | אורי תובל

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר האוצר, פרופ' מנואל טרכטנברג, ישובץ במקום ה-11 ברשימה, כך הודיע הערב (ש') יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג.

קראו עוד בכלכליסט

המקום ה-11 ברשימת המחנה הציוני שמור לשריון מטעם הרצוג, בנפרד מהשריונים השמורים למפלגת התנועה של ציפי לבני. טרכטנברג הצטרף למחנה הציוני כבר בתחילת החודש, אולם השיבוץ המתין עד שנמצא מועמד ביטחוני מטעם הרשימה. בשבוע שעבר התברר כי המו"מ עם יו"ר קדימה שאול מופז לא הצליח, וראשי המחנה הציגו את האלוף (מיל') עמוס ידלין, מועמד הרשימה לתפקיד שר הביטחון. ידלין לא יתפוס מקום ברשימה. מחר אחר הצהריים תוצג הרשימה המלאה בוועידת העבודה שתתכנס בגני התערוכה וצפויה לאשר את הרשימה.

טרכטנברג מסר כי הוא "מודה להרצוג ולבני על האמון. הדבר החשוב ביותר הוא לפעול במלוא העוצמה כדי לחולל את השינוי לו מצפים אזרחי ישראל וליצור כאן חברה צודקת יותר וכלכלה בריאה יותר".

פרופסור מנואל טרכטנברג, צילום: עמית שעל פרופסור מנואל טרכטנברג | צילום: עמית שעל פרופסור מנואל טרכטנברג, צילום: עמית שעל

מאז הוכרז כמועמד לתפקיד שר האוצר, מכין פרופ' טרכטנברג יחד עם צוות של כלכלנים בראשות ד"ר שלומי פריזט, תוכנית כלכלית מפורטת שאמורה להיות מוצגת בימים הקרובים. בין עקרונות התוכנית: הוצאת תוכנית 0% מע"מ מתקציב 2015 ובהמשך להעלות מסים על רווחי הון ונדל"ן. בינתיים, הפיץ מטה המחנה הציוני הבטחות כלכליות ראשונות, ובהן בניית 500 אלף יחידות דיור בחמש שנים, הפחתת העלויות בחינוך ובבריאות והורדת יוקר המחייה.

טרכטנברג נחשב לבעל השקפה כלכלית מתונה יותר מאשר זו של ראשי רשימת העבודה - שלי יחימוביץ', סתיו שפיר ואיציק שמולי. מיקומו ברשימה אמור היה לאזן את מעמדו הפוליטי ולבצר את היותו מועמד לתפקיד בכיר אל מול מועמדי העבודה, ובעיקר יחימוביץ, שזכו למנדט ציבורי נרחב.

הרצוג. מאמין בטרכטנברג, צילום: נמרוד גליקמן הרצוג. מאמין בטרכטנברג | צילום: נמרוד גליקמן הרצוג. מאמין בטרכטנברג, צילום: נמרוד גליקמן

טרכטנברג אמר השבוע בפאנל באוניברסיטת תל אביב, כי הוא תומך בפיקוח מחירים על הגז הטבעי. בתשובה לשאלת פעיל ארגון מגמה ירוקה, הפועל לפיקוח על מחירי הגז הטבעי, השיב טרכטנברג במפורש כי הוא תומך בכך. "לא יכול להיות שמשאב טבעי ששייך למדינה לא יהיה תחת פיקוח בהינתן שהשוק זה לא תחרותי, והוא לא יהיה תחרותי גם עם עוד שחקן. יש דרכים לעשות את זה, להצמיד את המחיר למחיר הבינלאומי הרלוונטי לישראל, לא המחיר הבינלאומי התיאורטי, ולהחזיק את זה שם כך שהתועלת תגיע לכולנו. כלומר, לתעשייה המקומית שמשוועת למקור אנרגיה זול על מנת להגדיל באלפי מקומות תעסוקה את הפריפריה. ניתן לעשות את זה", אמר טרכטנברג.

הנכסים נחשפים

לפי הצהרת הון שפרסם טרכטנברג לפני מספר ימים, הוא מחזיק דירת דופלקס בנאות אפקה בתל אביב שנרכשה ב-2006 ב-2.2 מיליון שקל. יש לו תוכנית חיסכון של 440 אלף שקל, קרנות פנסיה והשתלמות בסך 2.3 מיליון שקל ונכסים המנוהלים בנאמנות עיוורת (זאת בשל תפקידה של אשתו, המשנה לנגידת בנק ישראל נדין בודו טרכטנברג) בסך מיליון שקל. בנוסף יש לו פק"מ של 190 אלף שקל.

בסוף דצמבר, אחרי שבועות של משא ומתן הצטרף פרופ' מנואל טרכטנברג לרשימה המשותפת של מפלגת העבודה-התנועה. "סיכמנו, ציפי לבני ואני, שטרכטנברג הוא המוביל בתחום החברתי כלכלי והוא המועמד שלנו לשר האוצר כשנקים את הממשלה. מן הראוי שכלכלת ישראל - התחום שהכי משפיע על האזרח - יהיה בידייו של בעל ניסיון וחזון", אמר יצחק הרצוג, יו"ר מפלגת העבודה במסיבת עיתונאים שבה הודיעו הוא ולבני על הצטרפותו של פרופ׳ טרכטנברג לרשימה המאוחדת של המפלגות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תוכניות הנפל של טרכטנברג
1. מס על הבורסה הישראלית יחליש אותה עוד יותר. הדבר יוביל לבריחת משקיעים זרים וישראלים כאחד ויוביל לנזקים אדירים לכלל ציבור החוסכים. 2. דיווח פרטני למס הכנס יגרום לכאב ראש מהותי ביותר עבור רוב האזרחים. שלא לדבר על הוצאות נוספות לאלו שלא יהיו מסוגלים למלא את הניירת המתחייבת בכוחות עצמם.
אריאל  |  26.01.15
לכל התגובות