אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום שני הקרוב - שביתה בכל קווי אגד צילום: עמית שעל

ביום שני הקרוב - שביתה בכל קווי אגד

הסתדרות העובדים טוענת שהנהלת החברה פוגעת בשכרם ובתנאי העסקתם של הנהגים. כמיליון איש יצטרכו למצוא פיתרון תחבורה אחר

24.01.2015, 20:12 | ליאור גוטמן ומיקי פלד

אוטובוס אגד, צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס אגד | צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס אגד, צילום: נמרוד גליקמן

הסתדרות העובדים הכללית הודיעה הערב (שבת) על שביתת אזהרה בכל קווי אגד שתתקיים ביום שני הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסתדרות "השביתה מגיעה בעקבות התנהלותה החד-צדדית של הנהלת החברה תוך פגיעה קשה בשכרם ובתנאי ההעסקה של אלפי נהגי החברה. כל הפניות בשבועות האחרונים להנהלת אגד להפסקת הצעדים החד-צדדיים נענו בשלילה - לרבות התרעות חוזרות ונשנות של ההסתדרות למנהלי אגד".

מערכת יחסי העבודה באגד לא התנהלה על מי מנוחות ובשנה האחרונה נרשמו איומי שביתה סביב נושא שכרם של הנהגים. במידה והשביתה תתקיים - יירשמו שיבושים קשים במערך התחבורה הציבורית כיוון שאגד מסיעה עד כמיליון איש ביממת עבודה.

יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי אמר: "אני תקווה כי הנהלת חברת אגד תתעשת ותחזור מצעדיה כבר ביממה הקרובה".

אגד: "שביתה בלתי מוצדקת"

מחברת אגד נמסר בתגובה לדברים: "מדובר בשביתה בלתי מוצדקת שמתעלמת מהעובדה שאגד כבר מזמן אינו אותו מונופול, השולט ללא עוררין בתחבורה הציבורית, ושאנחנו מחוייבים לבצע תוכנית התייעלות בהיקף של כ-100 מיליון שקל בשנה על מנת להתאים את הארגון להיקף הפעילות הקיים.

"הנהלת אגד לא חרגה כהוא זה מההסכמים הקיבוציים שנחתמו עם הוועד ועם ההסתדרות עצמה, ועל כן לא ברור מדוע ההסתדרות נותנת גיבוי למאבק מנותק זה. הלוואי והעבודה המאורגנת בישראל היתה דומה לזו שמשתקפת מהסכמי העבודה ובתנאי התעסוקה של עובדי אגד, ששכרם גבוה בממוצע בכ-30% מזה של נהגים אחרים בענף התחבורה הציבורית, ושלמרות שפעילותנו הצטמצמה בכ-30% בעשור האחרון לא פוטר ולו עובד אחד"

עוד אומרים שם, שהנהלת החברה מצרה "על הגישה הדורסנית של ועד העובדים החדש, אשר בהתנהגותו הבלתי אחראית צפוי לפגוע בציבור הנוסעים ולסכן את הביטחון התעסוקתי של כ-6,500 העובדים והחברים באגד. אנו נערכים לגייס את כל החברים בעלי הרשיונות מקרב המנהל והמוסכים על מנת לצמצם את הפגיעה בנוסעים ואני מקווה שעד יום שני יתעשתו ההסתדרות וועד העובדים, ויאמצו גישה הגיונית ואחראית יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
שביתת קווי אגד
זה מצויין שלוועד אגד יש ביצים והוחלט מה שהוחלט. אך השאלה היא .... מה עושה אזרח רגיל שצריך להגיע לעבודה? ילדים צריכים בבוקר להיות בבתי ספר.... יש לנו חיילים שנוסעים כל יום ברחבי הארץ היפה שלנו... . יהיו קוי שירות בתשלום נוסף?!?!?!? אז..... אז מה עושים????? ועוד שאלה.... אם כן תתקיים שביתת אגד... זה ליום שלם??? לכמה שעות???? ליומיים???? או ........!!!!!!!!!!???????????? בכבוד רב סתם.... אזרח רגיל....
Rohale , Jerusalem  |  25.01.15
לכל התגובות