אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: ברצלונה לא תמשיך את הקשר שלה עם קטאר צילום: אם סי טי

מסתמן: ברצלונה לא תמשיך את הקשר שלה עם קטאר

נשיא ברצלונה ג'וזפ מריה ברתומיאו, רמז בדבריו כי החמרה במצב "החברתי והפוליטי" בקטאר גורמת למועדון לשקול שנית את הקשר המסחרי עם מדינת המפרץ הפרסי

28.01.2015, 18:33 | שירות כלכליסט

נשיא ברצלונה ג'וזפ מריה ברתומיאו, רמז בדבריו כי החמרה במצב "החברתי והפוליטי" בקטאר גורמת למועדון לשקול שנית את הקשר המסחרי עם מדינת המפרץ הפרסי.

קראו עוד בכלכליסט

מסי עם קטאר איירווייז. לא יחזרו ליונצ"ף ככל הנראה, צילום: אם סי טי מסי עם קטאר איירווייז. לא יחזרו ליונצ"ף ככל הנראה | צילום: אם סי טי מסי עם קטאר איירווייז. לא יחזרו ליונצ"ף ככל הנראה, צילום: אם סי טי

חוזה הספונסרשיפ הרווחי של הקבוצה עם קרן ההשקעות בספורט של קטאר נחתם ב-2010 על ידי הנשיא הקודם, סנדרו רוסל, באותה תקופה ברתומיאו כיהן כסגן הנשיא של ברצלונה.

החוזה השנוי במחלוקת לחמש שנים, שהשווי שלו עומד על 165 מיליון יורו, ספג ביקורת מצד דמויות בולטות כמו הנשיא לשעבר של הקבוצה ז'ואן לאפורטה.

עתיד חוזה הספונסרשיפ, שבתוקף עד 2016, קרוב לוודאי שיהיה נושא הדיון המרכזי בבחירות לנשיאות שיתקיימו הקיץ בקמפ נואו.

ברתומיאו אמר בראיון ל-RAC1 ששינוי במצב בקטאר הוביל לכך שבמועדון שוקלים אפשרויות אחרות בנוגע לספונסרשייפ של המדים.

"אנחנו נבחן אפשרויות אחרות – אנחנו מחויבים לעשות זאת", אמר ברתומיאו. "החוזה מסתיים ב-2016. אנחנו רגישים למצב הנוכחי בקטאר, שהשתנה מלפני ארבע שנים. מעורבים כיום אספקטים חברתיים ופוליטיים שלא היו קיימים בעת חתימת החוזה. עלינו לעקוב ברגישות אחר המתרחש, ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור ברצלונה. הסוכנים ב-IMG בוחנים את המצב ועובדים איתנו. נראה מה קורה באוקטובר 2015".

ברתומיאו  הוסיף כי האפשרות שבחולצות של ברצלונה יתנוסס הלוגו של ארגון UNICEF, כפי שהיה בימי הכהונה של לפרטה, הוא רעיון "אוטופי", שיפגע במאמצים של ברצלונה לשמור על תחרותיות על המגרש.

"המצב בכדורגל השתנה בצורה משמעותית", אמר. "עלינו לשמור על תחרותיות עם שאר הקבוצות. הסינים נכנסו לאתלטיקו מדריד ואסייתים אחרים לוולנסיה. זה רעיון אוטופי שיוניסף תככב על החולצות, אך נמשיך לשתף איתם פעולה. ההוכחה היא פרויקט 1 מ-11 שלנו. יוניסף הם כמו משפחה, אנחנו יחד כבר שנים רבות".

ברתומיאו  חזר וציין שליונל מסי מרוצה בקמפ נואו, על אף דיווחים לאחרונה על בעיות בחזית הזו. כמו כן, הכחיש טענות שמסי הארגנטינאי הוא שעומד מאחורי ההחלטה המפתיעה של הקבוצה להחליף את "המנג'ר" אמיל סבאדל.

"למסי יש חוזה, הוא מרוצה – כך אמר בעצמו", הדגיש ברתומיאו . "אנחנו לא נמכור את מסי. אנחנו מאד מרוצים ממנו. אף שחקן לא דרש את ההתפטרות של אמיל סבאדל".

ג ג'רארד פיקה. חייב כסף לרשות המיסים הספרדית | צילום: אם סי טי ג

פיקה מסתבך

עוד מברצלונה, משרד האוצר הספרדי הורה לג'רארד פיקה לשלם חוב מסים של קרוב ל-2.5 מיליון יורו. התביעה נוגעת לתקופה בין 2007-2010, זאת על אף שפיקה עבר לספרד ממנצ'סטר יונייטד רק ב-2008. על פי העיתון הספרדי La Vanguardia , המגן של ברצלונה (27) טוען שהפסיקה שגויה, ובכוונתו לערער לבית המשפט.

המקרה של פיקה הוא האחרון בשורה של חקירות במסגרת הניסיונות של הממשלה הספרדית לחשוף שחקני כדורגל הנחשדים בהעלמת מס. הוא אף עומד במרכז חקירה מתמשכת בחדש להונאות מסים.

באוקטובר הוחלט כי מסי יועמד לדין בגין באשמה שלא שילם מסים בגובה של כ-5 מיליון יורו. העונש הצפוי לו, אם יימצא אשם, יכול להגיע לעד שש שנות מאסר. שופט חוקר פסק כי הכוכב של ברצלונה יישפט על שלושה סעיפי אישום של העלמת מס.

בספרד, עבירה של העלמת מס של יותר מ-60 אלף יורו דינה עד שש שנות מאסר. אולם, מרבית המקרים מסתכמים בהטלת קנס בגובה של פי 6 סכום העלמת המס – במקרה של מסי מדובר בקנס של עד 25 מיליון יורו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות