אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עופר חודורוב על סף רכישת דיזנהויז תמורת 12 מיליון דולר צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

עופר חודורוב על סף רכישת דיזנהויז תמורת 12 מיליון דולר

חברת בי.טי.סי שבבעלות חודורוב, סמי סגול ויורשי יולי עופר מעוניינת לרכוש את חברת התיירות הגדולה בארץ, לה מחזור של כמיליארד שקל בשנה

01.02.2015, 07:23 | גולן חזני

חברת הנסיעות דיזנהויז עומדת לעבור ידיים: ל"כלכליסט" נודע כי חברת בי.טי.סי שבבעלות עופר חודורוב, סמי סגול ויורשי יולי עופר מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת חברת הנסיעות תמורת 12 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה היא רק של תיירות החוץ ולא תכלול את פעילות תיירות הפנים. דיזנהויז משמשת כנציגת לופטהנזה סיטי סנטר הגלובלית בארץ.

מדובר בעסקת ענק בשוק התיירות בישראל. דיזנהויז היא חברת התיירות והנסיעות הגדולה בארץ. היא נוסדה ב־1926, מפעילה 28 סניפים ונקודות מכירה ברחבי הארץ ומעסיקה כ־500 עובדים בסניפיה.

סמי סגול, צילום: אוראל כהן סמי סגול | צילום: אוראל כהן סמי סגול, צילום: אוראל כהן

השווי של החברה נקבע לפי מחזור ההכנסות שלה שעומד על כמיליארד שקל בשנה. דיזנהויז מרוויחה מיליוני שקלים בשנה על פי ההערכות ונחשבת לפעילות הגדולה ביותר באי.די.בי תיירות, יחד עם חברת התעופה שברשותה ישראייר.

חלק התמורה שתתקבל מהמכירה מיועדת להחזר של החוב של אי.די.בי פתוח לקרן סקיי המנוהלת על ידי צבי יוכמן וניר דגן.

ביולי 2010 נכנסה סקיי להשקעה של 15 מיליון דולר באי.די.בי תיירות תמורת 3 סדרות אג"ח.

בתשקיף הנפקת הזכויות שפרסמה אי.די.בי לפני כעשרה ימים צוין כי אי.די.בי תיירות מצויה במגעים עם קרן סקיי להסדרה של התשלומים לקרן, שמנוהלת על ידי יוכמן, כולל דמי הצלחה בגין שירותי הניהול שנתנה קרן סקיי לאי.די.בי תיירות מאוגוסט 2010 ועד לאפריל 2014.

אי.די.בי תיירות הפרישה ב־2013 17.1 מיליון שקל בגין דמי ההצלחה שמגיעים לקרן סקיי. שני הצדדים היו אמורים לסכם את הסכום הסופי של דמי ההצלחה עד ל־30 באפריל 2014 אבל עד כה לא הגיעו להסכמה.

אי.די.בי תיירות פרעה את יתרת ההלוואה שקיבלה מקרן סקיי בסכום של 70 מיליון שקל באוגוסט 2013.

עבור עופר חודורוב וחברת בי.טי.סי מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית שמכפילה פי כמה את היקפי הפעילות של החברה.

חודורוב וסגול הקימו את בי.טי.סי בשנת 2001 ושנה לאחר מכן רכשו מיוסי מימן והאחים עופר את שתי סוכנויות הנסיעות שבבעלותם, תור-דרום ועידן.

החברה מתמחה בתיירות למגזר העסקי אבל הרחיבה בשנים האחרונות את פעילותה גם לשירותי נסיעות, לחברות ספנות, לכנסים ולתערוכות. חודורוב אגב, הוא בנו של שוער נבחרת ישראל בעבר, יעקב חודורוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות