אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין ירכוש את הזכויות של בעלי מניות המיעוט באי.די.בי פתוח צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין ירכוש את הזכויות של בעלי מניות המיעוט באי.די.בי פתוח

הזכות היא לרכישת 45 מיליון מניות במחיר של 70.35 אגורות ליחידה - בהנפקת הזכויות שתקיים החברה בשבוע הקרוב

01.02.2015, 11:15 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין ירכוש את הזכויות של בעלי מניות המיעוט באי.די.בי פתוח, שיבקשו למכור, במחיר של 70.35 אגורות ליחידה. הזכות היא לרכישת 45 מיליון מניות בהנפקת הזכויות שתקיים החברה בשבוע הקרוב. את ההסכם חתם אלשטיין עם איל גבאי וחגי אולמן, נאמני הסדר אי.די.בי מטעם בית המשפט. 

קראו עוד בכלכליסט

גבאי ואולמן חתמו על ההסכם במטרה למנוע פגיעה בבעלי מניות המיעוט שהיוו חלק מהסדר אי.די.בי המקורי והמירו את אג"ח אי.די.בי אחזקות למניות אי.די.בי פתוח. הנפקת הזכויות היתה עלולה לפגוע בשווי אחזקותיהם ובהצעת הרכש שלה מחוייבים בעלי השליטה אלשטיין ומוטי בן-משה לרכוש מבעלי מניות המיעוט 60 מיליון מניות תמורת 512 מיליון שקל – מחיר הגבוה פי כמה מהמחיר בבורסה.

בסך הכל, אלשטיין ירכוש באמצעות קרן דולפין גם את הזכויות ל-16 מיליון מניות אידיבי (5.5% ממניות החברה) מידי אולמן וגבאי המחזיקים בהם בנאמנות עבור בעלי מניות המיעוט, וישקיע בכך 11 מיליון שקל. יתרת ההשקעה של אלשטיין תלויה בהיקף בעלי המניות שייענו להצעה וימכרו את זכויותיהם בחברה, עד להיקף של 2.2 מיליון זכויות.

בן-משה איננו צד להסכם אבל הצצדים סיכמו שאם יביע נכונות להשתתף בהנפקת הזכויות הוא יוכל לרכוש מחצית מכל הזכויות שישתתפו בעסקה. בן-משה לא הודיע על היום אם ישתתף בהנפקת הזכויות שבה מנסה אי.די.בי פתוח לגייס עד 800 מיליון שקל. אלשטיין התחייב להזרים עד 400 מיליון שקל בשלב ראשון.

מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות