אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלכס פרגוסון עדיין מקבל שכר הגבוה ביותר מרוב מאמני הפרמיירליג צילום: איי אף פי

אלכס פרגוסון עדיין מקבל שכר הגבוה ביותר מרוב מאמני הפרמיירליג

פרגוסון קיבל שכר פרישה של 2.165 מיליון ליש"ט בעונה שעברה, בשל תפקידו כ"שגריר עולמי". זהו שכר גבוה יותר מרוב מאמני הכדורגל באנגליה

04.02.2015, 16:06 | שירות כלכליסט

הנתונים הפיננסיים האחרונים שפרסמו באולד טראפורד כוללים פרט מפתיע שקבור בפסקאות האחרונות של המסמך המתפרש על פני 26 עמודים. הפרט הוא שסר אלכס פרגוסון הרוויח שכר פרישה של 2.165 מיליון ליש"ט בעונה שעברה, בשל תפקידו כ"שגריר עולמי".

קראו עוד בכלכליסט

פרגוסון עדיין הרוויח יותר מאשר מרבית המאמנים כיום בפרמיירליג, כולל מאמן השנה שעברה ברנדן רודג פרגוסון עדיין הרוויח יותר מאשר מרבית המאמנים כיום בפרמיירליג, כולל מאמן השנה שעברה ברנדן רודג'רס | צילום: איי אף פי פרגוסון עדיין הרוויח יותר מאשר מרבית המאמנים כיום בפרמיירליג, כולל מאמן השנה שעברה ברנדן רודג

הנתונים מפתיעים בעיקר בהתחשב בכך שהם מכסים רק את 8 החודשים הראשונים, בין ה-13 באוקטובר, 2013 ל-30 ביוני, 2014. לא ברור האם מדובר בתשלום רטרואקטיבי על התקופה ממאי, אז הוכרז על התפקיד החדש שלו, אך אם לא ייתכן שהשכר השנתי שלו קרוב יותר ל-3 מיליון ליש"ט. לשם השוואה, הסכום הזה גבוה משהכר שהרוויח רוי הודג'סון בתפקידו כמאמן נבחרת אנגליה, יותר משכר הבסיס של אנטוניו קונטה כשזכה בשלוש אליפויות רצופות עם יובנטוס, ואף יותר משהרוויח יואכים לב, לפני בונוסים בשנה שבה זכתה נבחרת גרמניה במונדיאל.

בכל מקרה, פרגוסון עדיין הרוויח יותר מאשר מרבית המאמנים כיום בפרמיירליג, כולל מאמן השנה שעברה ברנדן רודג'רס.

פרגוסון אמנם מפגר במעט מאחורי השכר הממוצע של השחקנים בליגה הבכירה, שעומד על 43,717 ליש"ט, אך צריך לזכור שההסכם שלו מחייב אותו לעבוד 20 ימים בלבד. פירוש הדבר, שהוא מרוויח 108,250 ליש"ט ליום, אך ייתכן והסכום הזה גבוה בהרבה בהתחשב בסכום השנתי הסופי שלו.

סר בובי צ'רלטון מרוויח 105 אלף ליש"ט בשנה שגריר נוסף של המועדון.

המשכורת של פרגוסון גבוהה פי 14 מהמשכורת של ראש ממשלת בריטניה. למעשה, השכר השנתי של פרגוסון מקביל לשכר של ראש הממשלה, שר האוצר, שר הפנים וכמעט כל שאר השרים בקבינט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות