אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט אורנשטיין אישר את קיום הנפקת הזכויות באי.די.בי מחר צילום: מוטי קמחי, ynet

השופט אורנשטיין אישר את קיום הנפקת הזכויות באי.די.בי מחר

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה לבעלי מניות המיעוט שלא להשתתף בהנפקה ו"לשרוף" את זכויותיהן - על מנת לא להפסיד כסף בהמשך הדרך, בהצעות הרכש של בעלי השליטה

04.02.2015, 13:37 | גולן חזני

השופט המחוזי איתן אורנשטיין החליט כי הנפקת הזכויות של אי.די.בי תתקיים מחר כמתוכנן. אורנשטיין דחה את הבקשות של נאמני ההסדר איל גבאי וחגי אולמן לדחות את ההנפקה בשבועיים בשל הפגיעה הצפויה בבעלי מניות המיעוט. הדיון נערך לאחר שהאגודה להגנה על חסכונות הציבור ביקשה לדחות את ההנפקה כדי למנוע פגיעה בבעלי המניות מקרב הציבור. אורנשטיין הוסיף, כי הוא ער לפגיעה בבעלי מניות המיעוט.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה לבעלי מניות המיעוט באי.די.בי פיתוח, כלומר מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות לשעבר, שלא להשתתף בהנפקת הזכויות של החברה. כמו כן ממליצה להם אנטרופי לא למכור את הזכויות שבידיהם, אלא להביא לפקיעתן ("שריפת" הזכויות). בחוות הדעת שהגיעה לידי "כלכליסט" מצויין כי חלופה זו ממקסמת את התמורה עבור בעלי מניות המיעוט בהקשר של רשת הביטחון.

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, בעלי השליטה באי.די.בי, התחייבו במסגרת הסדר החוב של החברה לבצע שתי הצעות רכש, ב-2015 ו-2016, שבהן ירכשו מבעלי האג"ח מניות בהיקף 512 מיליון שקל.

על פי חוות הדעת של אנטרופי במקרה שכל הזכויות שבידי הציבור יימכרו ע"י המחזיקים, הרי שחלקם של מחזיקי האג"ח בהצעות הרכש יקטן כמעט במחצית, ל-270 מיליון שקל במקום 512 מיליון - יתר הסכום יועבר לרוכשי הזכויות מצד המוכרים.

חוות הדעת הוזמנה ע"י הארגון להגנה על חסכנות הציבור שבראשו עומד אוהד אלוני ומיוצג ע"י עו"ד אלי אקסלרוד.

אלשטיין ובן משה, צילום: אוראל כהן אלשטיין ובן משה | צילום: אוראל כהן אלשטיין ובן משה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
השאלה אם במצב הנוכחי (וההמלצה) החברה תשרוד
כרגע המצב הוא, ששני הלייצנים כבר השקיעו למעלה ממיליארד ש"ח (אלשטיין גם השקיע אצל נוחי, כסף שהפסיד זה מכבר....). אלשטיין מוכן להשקיע את ה-250 מיליון שלו בהנפקת הזכויות, והליצן בן משה שותק. גם אם נניח ששניהם יזרימו 500 מיליון שקל עכשיו, והיתר לא, נשאלת השאלה מה יהיה? הרי לחברה חובות אין ספור, וגם אידיוט יגיע למסקנה בשלב מסויים שדי כבר עם השלכת הכסף הטוב אחרי הכסף הרע... הכוונה שלי פשוטה: האם אכן יעמדו השניים בהתחייבותם ויזרימו עוד למעלה מחצי מיליארד ש"ח בתוך שנתיים?? כאילו, מה תעשה להם? תיקח להם את המניות המשועבדות? אין בעיה. קח.
שולם על לחם  |  04.02.15