אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בשטראוס מים

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בשטראוס מים

הסכסוך- עקב טענות על מבוי סתום במשא ומתן להסכם קיבוצי בחברה. בעוד שבועיים יותר לעובדים לשבש את אספקת מכשירי תמי 4

08.02.2015, 13:53 | מיקי פלד
ההסתדרות הכריזה היום על סכסוך עבודה חברת שטראוס מים, המשווקת של מוצרי תמי 4. זאת בעקבות טענות למבוי סתום במשא ומתן על הסכם קיבוצי ראשון בחברה. במידה שתממש ההסתדרות את איומה, היא תוכל תוך שבועיים להתחיל בעיצומים בחברה ולשבש את אספקת המכשירים.

800 עובדי החברה התאגדו לפני כשנה ואחרי שההנהלה הכירה ביציגות החל להתנהל משא ומתן על ההסכם הקיבוצי. אלי באטה, יו"ר הועד, אמר ל"כלכליסט" כי "ההנהלה לא מוכנה להבטיח לנו מנגנון פיטורים שיבטיח פיטורים לא שרירותיים. אנחנו רוצים להבטיח גם בונוסים שנתיים ועדכוני שכר מסודרים ותנאי עבודה שפעם היו לנו כשעבדנו תחת הכובע של תמי 4 יחזרו". באטה הוסיף ואמר כי "ההצעות שהצענו להנהלה עד עכשיו היו הוגנות. אנחנו ועד אחראי שאכפת לו מהחברה והעובדים". לדברי ההסתדרות, ההנהלה סירבה לקדם הידברות אמיתית עם נציגות העובדים, תוך הצגת עמדות נוקשות ובלתי מתפשרות בכל הנוגע לגיבוש ההסכם הקיבוצי.

מכשירי תמי 4. תוך שבועיים העובדים יהיו מסוגלים לשבש את אספקת המכשירים, צילום: מורג ביטן מכשירי תמי 4. תוך שבועיים העובדים יהיו מסוגלים לשבש את אספקת המכשירים | צילום: מורג ביטן מכשירי תמי 4. תוך שבועיים העובדים יהיו מסוגלים לשבש את אספקת המכשירים, צילום: מורג ביטן

משטראוס מים נמסר כי "לאורך השנים החברה נהגה בהגינות עם עובדיה ואף תגמלה אותם הרבה מעבר למינימום הנדרש על פי דין. במסגרת המשא ומתן, הציעה החברה הצעות הוגנות ונדיבות. ההנהלה תשמח להמשיך במשא ומתן על מנת להשיג הסכם מאוזן לטובת החברה ועובדיה".

תגיות