אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל חברת דלקים מואשם בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של יותר מ-200 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בעל חברת דלקים מואשם בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של יותר מ-200 מיליון שקל

על פי כתב האישום שהגישה רשות המסים נגד אלכס הירש, הוא קשר קשר עם עבריין נמלט להפצת החשבוניות. במקביל מואשם הירש במהילת דלקים יחד עם מנהל נפה לשעבר במשרד הרישוי

08.02.2015, 15:38 | עמרי מילמן

המחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המסים הגישה הבוקר (א') כתב אישום נגד מספר מעורבים בפרשת מהילת הדלקים - אלכס הירש וחברת גולד פאר דלקים שבבעלותו, אשרף חמידיאן וחברת ח.א דיזל האומן שבבעלותו. המעורבים מואשמים בעבירות על חוק איסור הלבנת הון בהיקף של 213 מיליון שקל, וכן בביצוע עבירות מס בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום, קשר הירש קשר עם עבריין נמלט בשם מיקי ענתבי לביצוע רישום כוזב במסמכי תאגיד ולהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של יותר מ-200 מיליון שקל של חברות שעל פעילותן העסקית השתלט ענתבי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, דיווח הירש על החשבוניות הפיקטיביות לרשויות המס ובכך הקטין את חבותו במס בעשרות מיליוני שקלים. הירש גם הואשם ברישום כוזב בספרי החשבונות של חברת גולד פאר שקיבלה את החשבוניות הפיקטיביות ואף קיבלה קבלות פיקטיביות ותעודת משלוח כוזבות שנועדו לשוות נופך חוקי לעבירות שביצעו הנאשמים. והן בספרי החשבונות של החברות שכביכול הנפיקו את החשבוניות.

חשבוניות פיקטיביות (צילום אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק חשבוניות פיקטיביות (צילום אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק חשבוניות פיקטיביות (צילום אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

הירש מואשם כי ביחד עם ענתבי ואנשים נוספים שפעלו מטעמו יצרו מנגנון מתוחכם ומורכב לכיסוי עקבותיה- מלבד הוצאת קבלות עבור החשבוניות ורישום כוזב של החשבוניות בספרי החשבונות של החברות (המקבלת והמנפיקה) לכאורה, הירש ושותפו בחברה גם רשמו 364 צ'קים על סך של לא פחות מ-138 מיליון שקל ,לטובת החברות מהן כביכול קיבלו שירותים, אך בפועל פרטו את הצ'קים בבנק, למזומן אותו שמרו בחזקתם.

בנוסף, ענתבי נרשם כמיופה כוח של שתי החברות צ'יינג' של מאיר נחמני, אמרגנו של קובי פרץ, ושם הוא ואנשיו חתמו על מסמכים שלפיהם כביכול פרעו המחאות נוספות מחברת גולד פאר לטובת החברות כמזומן וקיבלו את הכסף עבור שירותי החברה, זאת למרות שההמחאות מעולם לא נפרעו בפועל.

מלבד עבירות המס, מכתב האישום נגד הירש עולה הוא מואשם במהילת דלקים יחד עם מנהל אחר בחברת גולד פאר, רפאל סיטבון, לשעבר מנהל נפה במשרד הרישוי, שהודה והורשע לפני מספר שנים בעבירות זהות (במסגרת חקירה אחרת). השניים חשודים כי בין השנים 2012 ל-2014 מכרו כמיליון וחצי ליטר דלק מהול ללקוחותיהם באופן שיטתי, מתוחכם ועקבי.

כדי להסוות את הקשר לעבירות, נהגו הירש וסיטבון לרכוש דלקים מסוג שמנים וממיסים באמצעות איש קשר שהיה רוכש מהספקים המוכרים, והנחו אותו לרשום בתעודות המשלוח אליהם כי מדובר בנוזל בעירה. הירש מואשם כי הוא וסיטבון ערבבו חלק מהממיסים והשמנים יחד וכן מהלו חלק מהממיסים בסולר תקני ומכרו לתחנת דלק (וגם בנפט המיועד לצרכי חימום).

על פי כתב האישום, פעולות הלבנת ההון שביצעו הנאשמים בתיק, בתשלומים שכביכול שילמו עבור העסקאות שלא התקיימו בפועל, מסתכמים בסך של לפחות 213 מיליון שקל ומהווים למעשה הלבנת הון.

במסגרת דיון שהתקיים בבקשת המעצר הורתה השופטת דנה מרשק-מרום על מעצרו של הירש עד להחלטה אחרת. דיון נוסף יתקיים ביום רביעי בעוד שבועיים וחצי. הגשת כתב האישום על ידי עורכי הדין אורי שפיגל, אסתי ששון וזהבית עזרן קינד מהיחידה לתיקים מיוחדים באה לאחר חקירה משותפת של יחידת חקירות מכס ומע"מ ת"א ויחידת להב 433 ובסיוע חקירות מכס ומע"מ ירושלים וכן יחידות חקירות מס הכנסה מרכז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות