אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך בין האחים דנקנר על דור כימיקלים עובר לגישור צילום: ערן יופי כהן

בלעדי לכלכליסט

הסכסוך בין האחים דנקנר על דור כימיקלים עובר לגישור

הסכסוך המשפטי בין ירדן ודניאלה דנקנר לבין אחיהן גיל דנקנר, המשמש כיו"ר דור כימיקלים, עובר לגישור אצל המגשר עו"ד עמוס גבריאלי. כך נודע ל"כלכליסט"

10.02.2015, 07:05 | זוהר שחר לוי

הסכסוך המשפטי בין ירדן ודניאלה דנקנר לבין אחיהן גיל דנקנר, המשמש כיו"ר דור כימיקלים, עובר לגישור אצל המגשר עו"ד עמוס גבריאלי. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

האחיות דנקנר הגישו את תביעתן בדצמבר 2013. השתיים דרשו לקבל את מניותיהן בדור כימיקלים ולפטר את אחיהן מתפקידו כיו"ר החברה בטענה כי הוא "עושק וגוזל אותה".

לפי התביעה, האח הצליח להחתים באמצעות אמו אביבה את האב דוד דנקנר על מסמכים שמתיימרים לגזול את רכושן, שעליו היה האב (שנפטר בינתיים) מופקד כנאמן.

מפעל דור כימיקלים, צילום: גיל נחושתן מפעל דור כימיקלים | צילום: גיל נחושתן מפעל דור כימיקלים, צילום: גיל נחושתן

במקביל דרשו האחיות כי בית המשפט יוציא צו שיאסור על דור כימיקלים לפעול לרכישת מניות גדות מכליות ומאגרים לכימיקלים עד להכרעה בתביעה, ונדחו בנימוק כי אין קשר בין הצו לבין דרישות התביעה.

דור כימיקלים מוחזקת ברובה על ידי חברת סאורון (כ־50% אחוז) שבשליטת עזבון דוד דנקנר. האחיות מבקשות שמניות החברה יחולקו בינן ובין האחות הנוספת במשפחה. בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה היא לאה דנקנר המחזיקה כ23 אחוז, היתרה של גיל דנקנר ושותפים נוספים.

בתגובה לתביעה, טען גיל דנקנר כי יש לדחות אותה על הסף וכי מדובר במסע לחצים פסול ומנוגד לדין המנוהל על ידי התובעות כנגד אחיהן.

לפיו, כתב התביעה בא אל העולם רק בעקבות חתימת ההורים על הסכמי ממון בהם החליטו מה ייעשה ברכושם המשותף לאחר פטירתם, ש"סתמו את הגולל על תקוותן חסרת השחר של האחיות לרשת את הוריהן בעודם בחייהם ובניגוד לרצונם המשותף. התובעות פשוט מסרבות להשלים עם העובדה כי על פי הסכמי הממון הן לא יקבלו את חלקן ברכוש הוריהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות