אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות ההחלטה של אפל: סומוטו צופה עלייה בהכנסות וברווח בשנת 2015 צילום: עמית שעל

למרות ההחלטה של אפל: סומוטו צופה עלייה בהכנסות וברווח בשנת 2015

החברה צופה לשנה הנוכחית הכנסות של מעל 41 מיליון דולר ורווח תפעולי של מעל 11 מיליון דולר; עדכנה כי החברה הבת ג'ניו תמשיך להפיץ מוצרים על גבי פלטפורמת אפל, על אף החלטתה של אפל לבטל את חתימתה האלקטרונית

16.02.2015, 11:19 | ניר צליק

סומוטו, חברת התקנות התוכנה הישראלית, סיפקה תחזית ל-2015. החברה צופה כי הכנסותיה בשנה זו יעלו על הכנסות שנת 2014, קרי מעל ל-41 מיליון דולר. עוד צופה החברה כי הרווח התפעולי יעבור גם הוא את רמת 2014, קרי מעל 11 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

עוד פירסמה סומוטו כי החברה הבת ג'ניו ממשיכה להפיץ מוצרים על גבי הפלטפורמות של אפל, הן באמצעות חתימות דיגיטליות נוספות והן באמצעות שותפויות עסקיות. עם זאת, סומוטו לא הבהירה האם היא ממשיכה להתקין את תוסף האומניבר, שהסב לה כרבע מהכנסותיה ב-2014.

לפני כחודש דיווחה סומוטו על כי החתימה הדיגיטלית של ג'ניו - אותה רכשה בשנה שעברה - בוטלה על ידי אפל. ג'יניו התקינה לדפדפן של אפל, הספארי, תוסף הנקרא ,Omnibar שעורר תלונות רבות מצד המשתמשים. אומניבר הוא סרגל כלים שבמקביל להתקנתו על גבי מחשבי מקינטוש, ובזמן התקנת תוכנות אחרות, הפך את עמוד הבית לזה של ג'יניו, כפי שעשתה בבילון בעבר.

השאלה הגדולה העולה בעקבות ביטול החתימה הדיגיטלית של ג'ני על ידי אפל  נוגעת למודל העסקי של החברה בפלטפורמות השונות של אפל. החשש הוא שיתפתח משחק חתול ועכבר בינה לבין אפל שבמסגרתו תטפל אפל חתימות דיגיטליות לסומוטו ולג'ניו - וסומוטו מצידה תרכוש חתימות דיגיטליות חדשות.

בן גירון מנכ"ל סומוטו, צילום: עמית שעל בן גירון מנכ"ל סומוטו | צילום: עמית שעל בן גירון מנכ"ל סומוטו, צילום: עמית שעל

משתמש שהתקין תוכנה על מחשבו הביתי ולחץ על מודעת פרסום קיבל מג'ניו הצעה להתקין תוכנות נוספות. ג'יניו נהנתה מנתח מהכנסות הפרסום. אלא שבעקבות ביטול החתימה הדיגיטלית התברר שג'ניו שואבת חלק נכבד מהכנסותיה לא מההתקנות של חברות הפונות אליה כדי שתציע את התוכנות שלהן במקביל לתוכנות שהמשתמש מבקש להתקין – אלא באמצעות סרגלי כלים, ממש כמו בבילון או פריון. זאת בניגוד לדימוי שביקשו לייצר בסומוטו, של חברת התקנות ולא של חברת סרגלי כלים.

כדי להתמודד עם הבעיה, סומוטו עשויה להפיץ סרגלי כלים תחת שמות אחרים, וכך לחלק את התלונות כלפי Omnibar על פני כמה תוספים. לחלופין ביכולתה לאתר לקוחות חדשים להפצת תוכנות למק, שיחליפו את ההכנסות הבעייתיות של .Omnibar

ג'יניו נמכרה לסומוטו באוגוסט 2014 תמורת 34.1 מיליון דולר בעסקת מזומן ומניות: 12.1 מיליון דולר שולמו במזומן ו-6 מיליון דולר במניות. יתרת הסכום מיועדת לתשלום במאי הקרוב, כאשר השאלה שנותרה פתוחה היא האם כל הסכום ישולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות