אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן ישראל מזנקת לאחר שיפור מחיר הצעת הרכש של קרדן יזמות צילום: עמית שעל

קרדן ישראל מזנקת לאחר שיפור מחיר הצעת הרכש של קרדן יזמות

המחיר כעת: 4.2 שקלים למניה, גבוה ב-24% לעומת ההצעה הקודמת, אך עדיין נמוך מההון העצמי שעומד על 4.5 שקלים למניה

17.02.2015, 13:57 | גיל קליאן

קרדן יזמות מעלה את תג המחיר שלה למניות קרדן ישראל. קרדן יזמות הודיעה היום (ג') כי היא מעלה את מחיר הצעת הרכש שלה למניות קרדן ישראל למחיר של 4.2 שקלים למניה - עלייה של 24% לעומת המחיר הקודם שהציעה לבעלי המניות מקרב הציבור. עם זאת, מחיר זה נמוך מההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של קרדן ישראל, שעמד נכון לסוף הרבעון השלישי על 4.53 שקלים למניה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול סגרה מניית קרדן ישראל את המסחר בבורסה בתל אביב במחיר של 3.64 שקלים. עם פתיחת המסחר היום זינק מחיר מניית החברה לאזור ה-4.1 שקלים, בעקבות שדרוג מחיר הצעת הרכש.

בידי הציבור מצויות כיום 21.4 מיליון מניות של קרדן ישראל - כך שהתמורה הכוללת שתשלם קרדן יזמות אם תתקבל הצעת הרכש עומדת על כ-90 מיליון שקל. השלמת הצעת הרכש תהפוך את קרדן ישראל לחברה בת בבעלות מלאה של קרדן יזמות הציבורית.

מועד ההיענות האחרון להצעה היה אמור להיות 15 בפברואר, אך הוא נדחה ל-22 בחודש.

מימון הצעת הרכש היה אמור להתבצע באמצעות קבלת אשראי מבנק דיסקונט בגובה כל סכום הרכישה, כאשר אותו אשראי היה אמור להיות מכוסה במלואו באמצעות דיבידנד שתחלק קרדן ישראל לאחר רכישתה בידי קרדן יזמות. בדיווח היום החברה לא התייחסה לסוגיית המימון להצעה, כך שלא ברור אם המתוהה המקורי למימון עדיין תקף.

קרדן יזמות נימקה את הצעת הרכש בכך שפעילותה היחידה של קרדן יזמות היא אחזקתה בקרדן ישראל. וכך, "מבנה ההחזקה המתואר לעיל הינו מסורבל ומשית עלויות רבות, הכרוכות בהחזקת שתי חברות ציבוריות שפעילותן כמעט זהה, יש מקום לפעול לשינוי מבנה זה ולצמצום שכבה אחת", כתבה בהצעת הרכש.

יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן יזמות, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן יזמות | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן יזמות, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות