אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום ראשון: מחאת הדיור חוזרת לביקור בשדרות רוטשילד צילום: תומי הרפז

ביום ראשון: מחאת הדיור חוזרת לביקור בשדרות רוטשילד

פעיל חברתי מגבעתיים יחגוג בשדרה ביום ראשון את יום הולדתו ה-40 עם מאות פעילים מהמחאה: "אני בן ארבעים - ואין לי דירה". 1,500 איש כבר אישרו את בואם לאירוע בפייסבוק

26.02.2015, 18:56 | אורי תובל

האם מחאת הדיור חוזרת? במהלך שמזכיר את מה שהתרחש בשדרות רוטשילד בתל אביב בקיץ 2011, צפויים ביום ראשון להתכנס באותו מקום כמה מאות פעילי מחאה ופעילי חברתיים, שוב בעקבות אירוע בפייסבוק.היוזם הפעם הוא שי כהן, ממייסדי ארגון העובדים כוח לעובדים, שבחר לציין שם את יום הולדתו: “בן ארבעים ואין לי דירה – מזמין את כולם ביום ראשון בשדרה". 

קראו עוד בכלכליסט

 לדברי כהן, שגר בשכירות בגבעתיים עם אשתו ושני ילדיהם, היוזמה החלה בשיחה בין חברים איך לציין את יום הולדתו. “אנחנו פעילים חברתיים, ובגלל שמצב הדיור עדיין רע וכלום לא השתנה, חשבתי שזה מה שמתאים", אמר כהן ל"כלכליסט", “אם אין לך הון ראשוני אתה לא יכול לקנות דירה. ממשכורת אי אפשר לקנות דירה, ומי שאין לו כסף נאלץ לשכור דירה בשוק שהמחירים בו רק עולים”. 

דפני ליף בזמן המחאה החברתית. תחזור לשדרה?, צילום : שאול גולן דפני ליף בזמן המחאה החברתית. תחזור לשדרה? | צילום : שאול גולן דפני ליף בזמן המחאה החברתית. תחזור לשדרה?, צילום : שאול גולן

הוא יצר את האירוע בפייסבוק בשבת האחרונה, יומיים לאחר שפורסם שהמבקר יגיש דו"ח על הכישלון הממשלתי בתחום הדיור. עד כה אישרו את בואם 1,500 איש. בנוסף, בימים האחרונים התהדק הקשר בין מארגני האירוע לבין קבוצות נוספות כמו פעילי דיור מקבוצת "הלא נחמדים" וקבוצה בשם "דירות עכשיו – חוזרים לרוטשילד, חוזרים למחאה", שמתכננות פעילות משלהן במקביל.

המפגש שקיבל אישור מהמשטרה, יתחיל בשעה 5 אחרי הצהריים ובמהלכו ייפרסו בשדרה גם אוהלים. "בגלל שזה החל כאירוע אישי, אנחנו מזמינים משפחות עם ילדים לאירוע באווירה משפחתית", אמר כהן. אולם הוא אינו מסתיר כי בשלב מסוים האירוע ילבש אופי של הפגנה, ייתכן גם מעבר למסגרת הזמן שאושרה. 

יוזם האירוע שי כהן. “המטרה היא למחות על מחדלי ממשלת נתניהו, שצריכה ליפול" יוזם האירוע שי כהן. “המטרה היא למחות על מחדלי ממשלת נתניהו, שצריכה ליפול" יוזם האירוע שי כהן. “המטרה היא למחות על מחדלי ממשלת נתניהו, שצריכה ליפול"

"יש קבוצות של פעילים שכבר הודיעו בפייסבוק שהן רוצות להפוך את האירוע להפגנה רצינית יותר", אמר כהן שהוסיף שהאירוע הוא בעל מסר פוליטי מפורש. המצב הקשה של שוק הדיור הוא תוצאה של פעולות ומחדלים שעשתה ממשלת נתניהו, ואני מקווה שהוא לא יכהן עוד כראש ממשלה", אמר.

לדברי כהן, הפעילות אינה מתואמת עם אף מפלגה וחברו אליו גם אנשים המזדהים כמצביעי ליכוד. הוא ציין שאת האירוע שיזם הוא מממן מכיסו, בעוד קבוצת פייסבוק אחרת מריצה מימון המונים תחת הכותרת "הדחה 2015”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות