אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארך מעצרו של מנהל סניף בנק דואר שחשוד בסיוע להלבנת הון של למעלה ממיליארד שקל צילום: שאטרסטוק

הוארך מעצרו של מנהל סניף בנק דואר שחשוד בסיוע להלבנת הון של למעלה ממיליארד שקל

על פי החשד, בסיועו של מנהל סניף בירושלים הלבין ראש ארגון ממזרח ירושלים כסף שהרוויח מעבירות מס

04.03.2015, 13:59 | עמרי מילמן

אתמול הוארך בשלושה ימים מעצרו של אכרם עבד אל רחמן, מנהל סניף בנק הדואר בירושלים, שדרכו, על פי החשד, הלבין ראש ארגון ממזרח ירושלים למעלה ממיליארד שקל שהרוויח מעבירות מס. מנהל הסניף נחשד כי סייע להלבנת ההון שהתבצעה באמצעות הסניף במשך תקופה ארוכה.

במוקד הפרשה נמצא אוסאמה אבו קאטר, עבריין מס שנדון לפני מספר חודשים לעונש מאסר בפועל בגין עבירות מס אחרות. קאטר חשוד כי הקים ותפעל יחד עם קרובי משפחתו, רשת להפצת חשבוניות מס פיקטיביות בתחום הבנייה לקבלנים ישראלים בירושלים ובדרום, שהופצו באמצעות חברות קש שהופעלו על ידי "קופים" תמורת תשלום חודשי קבוע.

חברות קש הופעלו , צילום: shutterstock חברות קש הופעלו | צילום: shutterstock חברות קש הופעלו , צילום: shutterstock

על פי החשד, הכנסות אלה הופקדו בחשבונות בבנק הדואר שנרשמו על שם חברות הקש, ואנשיו משכו את הכספים שבחשבונות באמצעות פריטה בצ'יינג'ים ודרך משיכה שלא כדין של הכספים בסניף בנק הדואר (שברח' צלאח א-דין בירושלים).

על פי הערכות רשות המסים, בשיטה זו התחמקו החשודים ממס בהיקף של לפחות 150 מיליון שקל.

בעקבות החקירה הסמויה שנמשכה כשנה על ידי חוקרי יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים והיחידה המרכזית של משטרת ירושלים, נעצרו בשבוע שעבר כ-50 חשודים בשיתוף פעולה עם חוקרי יחידת מכס ומע"מ באר שבע, חוקרי יחידת יהלום של מס הכנסה ובסיוע יחידת הכלבנים של רשות המסים וחקירות מע"מ חיפה. כעת נותרו במעצר 29 חשודים וחולט רכוש בשווי של למעלה מ-25 מיליון שקלים הכולל וילות, 15 רכבי יוקרה, מזומן שנתפס וכן, הקפאת פעילותן של 28 חנויות בקניון הסמוך לסניף הדואר הנמצאות בבעלות אחד מהחשודים.

לאור ראיות חדשות שהתגלו במהלך החקירה, בית משפט השלום בירושלים אישר את הארכת מעצרו של רחמן עד ה-6 במרץ. סגנו, פאיז טובאסי, שחשוד אף הוא במעורבות בפרשה ובקבלת שוחד עבור סיוע לעבירות, נשלח למעצר בית עד ה-13 במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות