אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: משרד התקשורת קונס את דואר ישראל ב-120 אלף ש' על עיכוב במשלוח דואר

לראשונה: משרד התקשורת קונס את דואר ישראל ב-120 אלף ש' על עיכוב במשלוח דואר

עד כה נמנע משרד התקשורת מהטלת קנס על החברה בשל מצבה הפיננסי הקשה ומשום שמדובר בחברה בבעלות ממשלתית מלאה. הקנס נובע מהביקורת שביצע המשרד בבית המיון של הדואר בת"א בחודש יוני

08.03.2015, 15:37 | אופיר דור
משרד התקשורת מטיל לראשונה קנס על חברת דואר ישראל. סמנכ"ל בכיר דואר במשרד התקשורת יגאל לוי החליט על הטלת קנס בגובה 120 אלף שקל על הדואר לאור עיכובים במסירת חבילות ומכתבים. ההחלטה על הקנס התקבלה בעקבות ביקורת שביצע משרד התקשורת בבית המיון של הדואר בתל אביב בחודש יוני.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום משרד התקשורת נמנע לחלוטין מלקנוס את דואר ישראל משום שמדובר בחברה ממשלתית בבעלות מלאה של המדינה. סיבה נוספת שלא הוטלו קנסות על הדואר היא שהחברה שרויה במצב פיננסי קשה. אולם כעת במשרד התקשורת החליטו "להסיר את הכפפות" בטיפול בדואר בשל הממצאים הקשים שעלו מהביקורת בבית המיון. כמו כן, החל מ-1 בפברואר השתנה המצב הפיננסי של הדואר בעקבות העלאה כוללת בתעריפי החברה.

סניף של דואר ישראל, צילום: אלעד גרשגורן סניף של דואר ישראל | צילום: אלעד גרשגורן סניף של דואר ישראל, צילום: אלעד גרשגורן

ממצאי הביקורת שביצע מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר בבית הדואר ונחשפו ב"כלכליסט" כללו רשימה ארוכה של הפרות לכאורה של הוראות הרישיון של הדואר. כך לדוגמה נמצא כי בקומת המרתף של בית המיון נצפו כ-30 עגלות המכילות דברי דואר רשום מחו"ל אשר נשאו תאריכי משלוח מחודש אפריל, חודשיים לפני הבדיקה. כמו כן התגלה במהלך הפיקוח כי לא מתבצע כל מעקב בזמן העברת דברי דואר רשום המתקבלים מחו"ל, כך שלא ניתן לדעת מה זמן הטיפול המלא בהם מהרגע שהגיעו ארצה.

חמור עוד יותר הוא שאנשי משרד התקשורת גילו עשרות שקי דואר שאוחסנו במקלט נעול ובהם גם דברי דואר אשר לא נשלחו מעולם. לדואר ישנה אפשרות לערער על הקנס לפני מנכ"ל משרד התקשורת.

מדואר ישראל נמסר כי "הפנייה ממשרד התקשורת התקבלה היום. אנו למדים את הנושא ונשיב ישירות למשרד". 

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות