אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IDC: השמועות על מותו של המחשב האישי היו מוצדקות

IDC: השמועות על מותו של המחשב האישי היו מוצדקות

חברת המחקר עדכנה מטה את התחזית שלה לשנת 2015 עבור תעשיית ה-PC וכעת חוזה ירידה משמעותית של 6.9% בהיקף ההכנסות ו-5% בהיקף המכירות. גם המחיר הממוצע של מחשב אישי צפוי לעלות

16.03.2015, 12:32 | נמרוד צוק

אחרי שנים של נבואות זעם מתמשכות על מותו המתקרב של שוק ה-PC, דווקא בחודשים האחרונים היה ניתן לחוש במגמת התאוששות וניצני צמיחה. אבל כעת דו"ח חדש של חברת המחקר IDC מעלה שוב סימן שאלה על עתידה של תעשיית המחשבים האישיים.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח השנתי המקורי של IDC שפורסם בינואר וכלל תחזית ראשונית ל-2015, החברה חזתה ירידה מתונה יחסית של 3.3% בהיקף המכירות של מחשבים אישיים. אבל בסוף השבוע החברה עדכנה את התחזית מטה, וכעת צופה ירידה משמעותית יותר של 5% בהיקף המכירות ו-6.9% בהיקף ההכנסות. בנוסף, היא צופה שעד 2018 שוק המחשבים האישיים - שגלגל בשנה האחרונה כ-201 מיליארד דולר - יעמוד על 175 מיליארד דולר בלבד.

מחשב אולטרה-בוק חדש מבית Dell. המחיר הממוצע של מחשב אישי צפוי לעלות השנה בגלל ההתחזקות של קטגוריות ההיברדים והאולטרה-בוקים היקרות יותר מחשב אולטרה-בוק חדש מבית Dell. המחיר הממוצע של מחשב אישי צפוי לעלות השנה בגלל ההתחזקות של קטגוריות ההיברדים והאולטרה-בוקים היקרות יותר מחשב אולטרה-בוק חדש מבית Dell. המחיר הממוצע של מחשב אישי צפוי לעלות השנה בגלל ההתחזקות של קטגוריות ההיברדים והאולטרה-בוקים היקרות יותר

בנוסף, מחירי המחשבים צפוים לעלות בעתיד הקרוב בשל השילוב של התחזקות הדולר, צמצום ההנחות שמיקרוסופט העניקה ליצרניות על עותקי OEM של ווינדוס בנסיון לדחוף את בינג והנטיה של היצרניות לתעדף מפרטים מתקדמים ויקרים יותר כמו מחשבים היברידיים ומחשבי אולטרה-בוק.

הירידה החדה ביותר צפויה בקטגוריית המחשבים הנייחים, כאשר היקף המכירות צפוי לנוח ב-6.2% מ-133.8 מיליון יחידות בשנה שעברה ל-125.5 מיליון השנה. הירידה תמשיך בשנים האחרונות, וב-2019 ימכרו בסופו של דבר 121 מיליון מחשבים נייחים בלבד. מכירות המחשבים הניידים עם זאת ירדו בצורה קלה יותר, ירידה של 3.9% מ-174.6 מיליון יחידות ל-167.5 מיליון שנה. עד 2019, תרשם התאוששות קלה ומכירות המחשבים האישיים יגיעו ל-170.4 מיליון יחידות.

 

עם זאת, לא כל העדכונים הם שליליים. IDC ציינה גם מספר בשורות חיוביות עבור יצרניות ה-PC בטווח הקרוב, כגון היחלשות האיום מצד הטאבלטים, ההשקה הצפויה של ווינדוס 10 שמעוררת תגובה חיובית יותר בקרב הקהל מווינדוס 8 המאכזבת וההשקות הצפויות של מספר פלטפורמות חומרה חדשות, בראשן מעבדי סקיילייק של אינטל.  

ב-2014, הנפגעות העיקריות מהירידה הקבועה במכירות המחשבים האישיים היו בעיקר היצרניות הקטנות שאיבדו כ-17.5% מהיקף המכירות שלהן. ארבע מתוך חמש החברות המובילות בשוק - לנובו, HP, דל ואפל - דווקא הצליחו כולן להגדיל את היקף מכירותיהן, ובראשן אפל, שמכירות מחשבי המק שלה זינקו ב-15.7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות